Nękał ją i w sms-ach groził pozbawieniem życia


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia, przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w okresie od maja 2019 r. do dnia 19 września 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Gryfino uporczywie nękał pokrzywdzoną w ten sposób, że przy użyciu telefonu komórkowego wysyłał jej m. in. wiadomości tekstowe SMS, a ponadto groził jej pozbawieniem życia i zdrowia, co wzbudziło u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia.

Z ustaleń postępowania wynika, że pokrzywdzona pozostawała w związku z podejrzanym. Po rozstaniu mężczyzna przez okres kilku miesięcy nękał pokrzywdzoną w ten sposób, że przy użyciu telefonu komórkowego wysyłał jej wiadomości tekstowe SMS, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia i zdrowia. Zachowanie podejrzanego wzbudziło u pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, które było stosowane także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 40) był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn m. in. na podstawie art. 190a § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie / fot. ilustracyjne 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza