Polsko - niemiecka wigilia nad Odrą odbędzie się w niedzielę


Kolejny raz w kościele ewangelickim w Mescherin zostanie zorganizowana polsko - niemiecka wigilia nad Odrą. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 8 grudnia, początek o godzinie 17:00. 

W specyficzny świąteczny nastrój wprawi wszystkich zachwycający koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Klary Gmiter. W małym Ewangelickim Kościółku w Mescherin "Cicha noc” już po raz szósty zabrzmi w dwu językach. Zaśpiewamy z Klarą razem Polacy z miejscowości przygranicznych i Niemcy z Landkreis Uckermark

- Intencją organizacji tego typu spotkania jest przybliżenie naszym sąsiadom z miasteczka przy granicy tradycji celebrowania Świąt Bożego Narodzenia w Polsce — tłumaczy Urszula Łacny ze Stowarzyszenia Pokolenie Pokoleniom

Gości przywita Marta Szuster- gospodyni - radna z Mescherin i Marek Brzeziński - prezes Stowarzyszenia Pokolenie Pokoleniom z Gryfina.

Posłuchamy dawnej muzyki, obejrzymy film dokumentalny Ingrid Patzke. Młodzież z DPS Nowe Czarnowo uświetni nasze spotkanie wigilijne pastorałkami a władze z Powiatu i Gminy Gryfino a także z Landkreis Uckermark złożą przybyłym gościom życzenia świąteczne i noworoczne , Kantor na organach zagra kolędy. Podniosłej atmosferze sprzyjać będą też przygotowane specjalnie w tym celu świąteczne dekoracje, oraz smaczny poczęstunek.

Wszyscy zebrani podzielą się opłatkiem, życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2020 roku. Zapraszamy , jak co rok wszystkich chętnych do naszych przygranicznych sąsiadów na wspólne kolędowanie.
Redakcja

1 Komentarze

  1. kodzxiarze robia wigilię??? paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza