Przebadali ponad 500 kierowców w ramach akcji "Trzeźwość"


W poniedziałek 2 grudnia od godziny 5:00 na drodze krajowej nr 31 w miejscowości Dębogóra oraz na drodze wojewódzkiej nr 124 w miejscowości Cedynia odbyły się działania "trzeźwość" przeprowadzone przez funkcjonariuszy gryfińskiej oraz chojeńskiej drogówki.


Takie działania polegają na przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jak największej liczby kierujących w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto policjanci sprawdzają również kierujących, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wypływem środków odurzających. 

Działania przeprowadzane będą cyklicznie, w różnych godzinach oraz miejscach powiatu gryfińskiego.  Łącznie w działaniach przebadanych zostało 528 kierujących, z czego jeden z nich kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policja przypomina!

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Oczywiście takiej osobie zatrzymywane są uprawnienia do kierowania oraz wydawany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza