Reklama [góra]W Chojnie uchwalili budżet na 2020 rok [video]


Ostatnia tegoroczna sesja Rady Miejskiej w Chojnie odbyła się w poniedziałek 30 grudnia. Radni uchwalili między innymi projekt budżetu na 2020 rok. 


Projekt zaprezentowała skarbnik gminy Agnieszka Górska. W budżecie zaplanowano dochody w kwocie 67 760 510,00 złotych a wydatki w kwocie 69 903 053,00 złotych. Deficyt w kwocie 1 346 873,00 złotych ma zostać pokryty między innymi z kredytów.

Gmina będzie musiała dołożyć więcej do oświaty, to z powodu zmniejszonej subwencji z budżetu państwa. W budżecie zapisano ponad 500 tys. złotych na utrzymanie dróg, ponad 1,5 mln złotych zaplanowano na utrzymanie lokali komunalnych. Blisko 2,5 miliona złotych pochłonie gospodarka odpadami. Na oświatę przeznaczono ponad 19 milionów złotych. Środki z subwencji pokryją ok 46% zapotrzebowania. Pozostałą kwotę musi dołożyć gminę.

Ponad 6 milionów złotych na inwestycję

Przebudowa drogi na ulicy Dojazdowej ma kosztować blisko 1 mln złotych. Inwestycję drogowe za około 300 tysięcy złotych zostaną wykonane między innymi w Grzybnie, Kamiennym Jazie i Godkowie. Gmina w dalszym ciągu chce uzbrajać działki budowlane na osiedlu lotnisko. Gmina chce również zakupić nowy wóz dla jednostki OSP w Nawodnej. 150 tys. złotych zostanie przeznaczone na modernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie. Zaplanowano również montaż klimatyzacji w Przedszkolu Miejskim w Chojnie.

Projekt przeszedł większością głosów (14 za) przy jednym wstrzymującym się (Norbert Oleśków).

Dyskusja o budżecie zaczyna się od 13 minuty: 


fot. archiwum / video: UM Chojna

2 komentarze:

  1. 14 radnych było za większymi wydatkami gminy niż jej dochody. Ciekawe czy w swoich budżetach domowych też tak robią. Kreatywna księgowość :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ten jeden to niby przeciwko? Hahaha. Teraz to wstrzymał się, ale podwyższyć sobie diety to machali rączkami aż miło!!!! Nie łudźmy się, że nastała dobra zmiana!!!! Będzie jeszcze gorzej!!!! 15 radnych z zerową znajomościa tematu, zastępca wyciągnięty z kapelusza, grający rolę bodygarda i główna skąpiąca na wszystko poza wypłatą dla siebie i diety radnych. Brawo! O taką Chojnę nie walczyłem!!!!

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.