28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie [program]


W niedzielę, 12 stycznia w całej Polsce odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane są pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Również w naszym regionie będą odbywać się licytacje, występy artystyczne czy pokazy. Lokalne ośrodki kultury i instytucje przygotowały mase atrakcji. 

Chojna 

Na scenie pojawią się zespoły Skrzydła, Kalimera, Jarzębina, Emeranto, Mayonez, kapela Rewir oraz Paweł Sim i Ewa Arciszewska. Będzie pokaz szkoły tańca "Focus" i Grupy Tańca Sportowego. Wystąpią wokaliści z pracowni Aleksandry Bałąchowskiej. Będzie loterja, licytacje i fotobudka oraz pokazy ratownictwa. Całe wydarzenie od godziny 14:00 będzie odbywało się w Centrum Kultury w Chojnie. 

Cedynia

Na scenie pojawi się zespoły Kalimera, Woleter Music, Gama oraz Glass Heads. Wystąpią cedyńskie przedszkolaki. Zaprezentuje się Bractwo Historyczne Comitatus oraz iluzjonista Redi. Nie zabraknie licytacji i loterii. Początek o godzinie 15:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni. 

Moryń 

Tutaj finał będzie trwał dwa dni. W sobotę o godzinie 11:00 wystartuje XIV Bieg Policz się z Cukrzycą (start i meta na Rybakówce). W niedzielę o godzinie 9:00 rozegrany zostanie XV Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Morynia. Od godziny 16:00 będą trwały koncerty w sali geoparku. Wystąpią artyści z MOK Moryń, zespół Glass Head, odbędą się licytacje i pokazy pierwszej pomocy. Będzie strefa dla dzieci i malowanie twarzy. 

Mieszkowice 

Impreza rozpocznie się od "Sceny Młodego Pokolenia" od godziny 15:00 w MGOK w Mieszkowicach. Następnie zaprezentują się zespoły Dobrawa, Glass Heads, Skrzydła, Herbata Blues i Składak. Będzie kiermasz i kawiarenka WOŚP. 

Trzcińsko-Zdrój

Od godziny 16:00 finał będzie odbywać się w sali widowiskowej TCK. Na scenie będzie można usłyszeć kapele ludową Borowiny, studio piosenki Cogito, zespół Szyk i Aplauz oraz Rotację. Będzie malowanie twarzy i strażacka grochówka. 

Widuchowa

O godzinie 16:00 w szkole w Widuchowej rozpoczną się koncerty. Wystąpi Boomcyk, będzie maraton zumby, licytacje, warsztaty artystyczne decoupage, loteria, zabawa w origami, malowanie twarzy i loteria fantowa. Na mieszkańców czekać bęzie też kawiarenka, kiełbasa z grilla, pajda i grochówka strażacka. 

Banie

Morsowaniem rozpocznie się finał w Baniach (godzina 13:00). Pół godziny później wystartuje Bieg "Policz się z cukrzycą" połączony z Nordic Walking (start przy Domu Kultury). Od 14:30 trwać będą występy w Domu Kultury. Na scenie pojawią się uczestnicy zajęć. Będzie pokaz karate oraz Flesz Dance Skip. Koncert zespołu W.U.D.Z., Boomyck oraz Fire Arrow (taniec z ogniem). 

Dębno

Pokazy tańca, występy, kawiarenka, ognisko, licytacja i światełko do nieba — to czeka na uczestników finału w Dębnie. Gwiazdą będzie występ Wojtka Kamińskiego z kabaretu Jurki oraz Damina "Vikinga" Usiewicza. W południe wystartuje bieg WOŚP. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza