Reklama [góra]



Burmistrz Adam Zarzycki odpowiada w sprawie szkół


Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki przesłał do naszej redakcji oświadczenie dotyczące przyszłości Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku. 


Poniżej publikujemy w całości oświadczenie burmistrza Adama Zarzyckiego:

W ostatnich dniach stałem się obiektem akcji dezinformacyjnej prowadzonej przez moich przeciwników, którzy usiłują Państwu wmówić, że chcę zlikwidować szkołę w Piasku. Po raz kolejny zdecydowanie temu zaprzeczam. 
Nie chciałem i nie chcę zlikwidować dobrej szkoły. Na spotkaniu z dyrektorami i radnymi w dniu 7 stycznia br. rzetelnie i uczciwie przedstawiłem sytuację naszej oświaty, która – tak jak w całej Polsce - jest trudna. Chciałem byśmy w gronie fachowców przedyskutowali różne rozwiązania i w czasie dyskusji pojawiła się również, jako jedna z propozycji i symulacji, sprawa reorganizacji (nie likwidacji!) szkoły w Piasku. W czasie dalszych dyskusji, uznałem że nie ma takiej woli społecznej. W związku z tym w środę, w dniu 8 stycznia przekazałem zarówno p. Dyrektor jak i Radzie Pedagogicznej w Piasku decyzję o nie podejmowaniu tematu. Sprawę uważałem za zamkniętą. W związku z tym zwoływanie zebrań, na których ludzie są straszeni i okłamywani uważam za skrajną nieodpowiedzialność. Odwołuję się teraz do sumień niektórych polityków gminnych To nie jest żadna gra, lecz ludzkie życie, szanujcie ludzi, nie okłamujcie ich! Dobro dzieci jest dla mnie dobrem najwyższym. Nie będzie likwidacji szkoły w Piasku.

6 komentarzy:

 1. I po sprawie....

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie po sprawie. Tylko robienie burzy. przecież reorganizacja to pomysł burmistrza Zarzyckiego . Reorganizacja do 3 klas w Piasku to w porespektywie likwidacja szkoły. Ludzie czy wszyscy mają klapki na oczach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,, symulacja,, baranie, umiesz czytać? Wiesz co to znaczy? Facet szuka oszczędności żeby był budżet na naprawę tego co spieprzyla poprzedniczka. Co za ciemnogrod... ��‍♂️��‍♂️

   Usuń
 3. Do 3 klas, a za rok całkowita likwidacja szkoły. Nie dajcie się nabierać ludziska

  OdpowiedzUsuń
 4. Symulacje jełopie to niech Zarzycki przeprowadza u siebie w domu. Jest utrzymywany z naszych podatków i ma wykonywać wolę mieszkańców a jak nie to niechaj odejdzie na emeryturę wszak niebawem będzie miał 65 lat !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny tekst sprytnie napisany:
  1. Reorganizacja polegać miała na zostawieniu klas 1-3 a klasy 4-8 przeniesione do Cedyni. Jeśli zostaje tylko klasa 1-3 to już nie będzie podstawówką tylko filią Szkoły w Cedyni co oznacza brak nazwy Szkoły imienia Leśników Polskich. Czy aby nie nadużywane jest tu słowo reorganizacja?
  2. Jak jedna osoba bez konsultacji społecznych może uznać jakąkolwiek wolę społeczną cytuję " W czasie dalszych dyskusji, uznałem że nie ma takiej woli społecznej" A czy społeczeństwo którego to dotyczy to nie rodzice? Konsultacji z rodzicami nie było.
  3. Zebranie było potrzebne i było zorganizowane przez rodziców ponieważ byliśmy zdezorientowani pominięciem nas w rozmowach. A pan burmistrz przekazał informację cytuję " o nie podejmowaniu tematu" dyrekcji i nauczycielom nie rodzicom. Zanim pan burmistrz taką informację przekazał zebranie było już zorganizowane data i godzina ustalone, rodzice mieli prawo się spotkać z samorządowcami, nauczycielami oraz patronatem szkoły i przedyskutować swoje obawy i fakty.
  4. My rodzice nie jesteśmy prowodyrami całego zamieszania, niepokój i wszelkie zamieszanie wpłynęło wprost z gminy co wynika z powyższego tekstu.
  My rodzice chcemy jednego naszej Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.