Reklama [góra]Chojna z dofinansowaniem na przebudowę targowiska


W najbliższych latach z unijnym wsparciem, w pięciu zachodniopomorskich gminach powstaną nowe bądź zmodernizowane targowiska. Pierwsze umowy, przyznające dofinansowanie tym inwestycjom z PROW 2014-2020, podpisał 30 stycznia br. wicemarszałek Olgierd Kustosz.

- Targowiska przynoszą korzyści zarówno producentom, jak i odbiorcom. Plusem dla producenta jest m.in. bliskość rynku zbytu. Kupujący natomiast w takim miejscu łatwo mogą kontrolować pochodzenie towaru, których jakość ze względu na bezpośrednią konkurencję jest coraz lepsza. Cieszę się, że unijne środki pozwolą na powstanie nowoczesnych i eleganckich miejsc tego typu na Pomorzu Zachodnimmówił wicemarszałek Olgierd Kustosz.

W czwartek, 30 stycznia br., wicemarszałek podpisał umowy, które przyznają unijne wsparcie na przebudowę łącznie trzech targowisk w Ińsku, Resku i Chojnie. 

Dach nad stanowiskami handlowymi i odcinkami pomiędzy nimi pojawi się na targowisku w miejscowości Chojna. Miejsce handlu będzie oświetlone, wybudowane zostaną też toalety. – Rewitalizujemy stare targowisko, z namiotami i budami, które powstało jeszcze w latach 90. Jego nowe oblicze sprawi również, że centrum Chojny będzie ładniejsze – mówiła burmistrz Barbara Rawecka.

W tym roku wsparcie z PROW 2014-2020 na przebudowę lub budowę targowisk, łącznie 3,3 mln zł, trafi do pięciu zachodniopomorskich gmin. To efekt rozstrzygnięcia ubiegłorocznego, II naboru wniosków na zadania typu "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów". Minimalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi ponad 470 tys. zł, maksymalna to 1 mln zł.

19 komentarzy:

 1. No tak...a szkoły się likwiduje bo nie ma niby pieniedzy na utrzymanie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No a poco szkolić nowych wiejskich PiS-o gamoni?!

   Usuń
  2. Lewackie POpieprzone myślenie! Tylko eurokołchoz ze zje@##$ym myśleniem! Brawo!

   Usuń
 2. Brawo Inicjatywa Śmietnikowa!!! To jest najważniejsza inwestycja w Chojnie!!! Póltora roku działań i robicie dach nad targowiskiem!!! I w Chojnie miało byc lepiej po zmianie władz!!!! Już to widzę!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. BRAWO PANI BURMISTRZ!

  OdpowiedzUsuń
 4. Baśka rób tak dalej masz u mnie 2-gą kadencje.

  OdpowiedzUsuń
 5. poprzednicy tylko przeżerali wszystko po knajpach liczne rauty popijawy i tak przezarli 22 miliony z krajnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż ta sama śpiewka przydupasów Baśki! Nie możecie przełknąć, że już zadłuża gminę, łamie obietnice i likwiduje szkoły, a sobie remontuje gabinety! Brawo, aby tak dalej i za trzy lata wypad na zieeloną trawkę!

   Usuń
  2. a ty będziesz u niej pastuchem

   Usuń
  3. O ile go zechce...

   Usuń
  4. Na pastucha...

   Usuń
  5. Już w Krzymowie pokazali:Pastuch pisanka i 2 barany koło niego z tego jeden nawet nie zabeczał...

   Usuń
 6. Prawie dwa lata kadencji i jest pierwszy sukces!! Ku@#$a, dach nad targowiskiem!!! A gdzie drogi, parkingi, szkoły? Gdzie jakieś onwestycje?! Pewnie w ostatnim roku zrobia jedna ulicę, dwa chodniki na wsi i patrzcie, podziwiajcie!! To ja, wasza burmistrz wraz ze swoją inicjatywą śmietnikową Was w balona robię! Dajcie mnie kolejną kadencję!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie denerwuj się, bo ci żyłka pęknie...

   Usuń
  2. Żeby tobie nie pękła! Zrezygnuj z diety to pogadamy! Ale nie! Dobra zmiana dojna nam nastała!

   Usuń
 7. Basia pojedzie na taczce niedługo...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.