Choroba ASF coraz bliżej naszego regionu. Będzie spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii


Po odkryciu chorych zwierząt w okolicach Sulechowa w województwie lubuskim zagrożenie chorobom ASF w naszym regionie wzrosło. W piątek 10 stycznia w Trzcińsku-Zdroju zorganizowanie zostanie spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. 


W sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, w sprawie potencjalnych zagrożeń wirusem ASF - czyli Afrykańskiego Pomoru Świń. Zostaną przestawione najważniejsze fakty o ASF, w tym - jak rozpoznać zachorowanie na wirusa wśród świń.

Mowa będzie również o strefach zagrożenia, jakie w związku z ASF są wprowadzane, środkach ostrożności i działalności służb weterynaryjnych z tym związanych. Warto przypomnieć, że ASF jest wirusową chorobą zakaźną i zaraźliwą dotyczącą wyłącznie świń i dzików. 

Wirus ASF jest niechorobotwórczy dla ludzi i innych gatunków zwierząt. Chore zwierzęta nie można wyleczyć z choroby. Jedyną metodą zwalczania choroby jest postępowanie administracyjne czyli zabicie i utylizacja chorych i podejrzanych o zachorowanie świń. 
Redakcja

3 Komentarze

 1. Niech pseudo ekolodzy reagują

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech legalni kłusownicy zaprzestaną roznosić to dziadostwo.

   Usuń
 2. https://naukadlaprzyrody.pl/2019/01/09/list-otwarty-srodowiska-naukowego-w-sprawie-redukcji-populacji-dzikow/?fbclid=IwAR2zfPCZasfpvHKLFOuTqEyaP1ngb_9cNvYteEDOfIOUTcMW_nEEIrWuw-A

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza