Reklama [góra]Czy w Polsce jest ryzyko epidemii koronawirusem? Ministerstwo Zdrowia wydaje zaleceniaNowy wirus z Azji zbiera śmiertelne żniwo. Ministerstwo zdrowia reaguje na niepokojące informację i wydaje zalecenia w tej sprawie. 
Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w tym kraju, powinieneś zapoznać się z poniższym artykułem. Według ostatnich danych, w ciągu kilku dni zmarło ponad 80 osób a blisko trzy tysiące jest zakażonych. Przypadki zachowań odnotowano między innymi w Niemczech czy Francji.

Jakie są objawy koronawirusa? 

Temperatura ciała powyżej 38℃, kaszel i duszność — jeżeli miałeś kontakt z osobą, która była w Azji i masz takie objawy, powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania. Pamiętaj, że istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w Chinach lub kontakt z osobą, która była w ostatnim czasie w Chinach.

Minister Zdrowia i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem.

W Polsce obecnie nie odnotowano przypadków zakażenia koronawirusem

Jednocześnie Ministerstwo podkreśla, że dotychczas w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem — mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem.

Pamiętajmy przy tym, że grypy również nie można lekceważyć zalecamy wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.