Reklama [góra]Czy zespół Frut zatrzęsie muzyczną sceną w Polsce? [video] [foto]


Zespół Frut powstał rok temu, tworzą go muzycy z Chojny, Pyrzyc i Gryfina. Jednym z pierwszych występów był koncert podczas Chojeńskiego Lata Kulturalnego w 2019 roku.  Wraz z początkiem nowego roku w sieci pojawił się pierwszy teledysk kapeli. Wokalistką zespołu jest Sandra Ewertowska, na perkusji gra Grzegorz Symyczek Kurpiel, na basie - Damian Rumbuć. Gitary to zadanie Dariusza Kowala (gitara prowadząca) i Krzysztofa Wojtasika. 

Na temat kulis pracy i samego rozmawiajmy z wokalistką Sandrą - poznaliśmy się z chłopakami kilka lat temu, kiedy nasz wspólny znajomy stwierdził, że z naszej współpracy może wyjść dobra muzyka. Wtedy jednak myślę, że nie był to odpowiedni moment dla nas wszystkich. Krótko mówiąc nie zaiskrzyło. Po kilku latach dostałam telefon od Krzysia, że chłopaki zapraszają mnie jeszcze raz do siebie. Niezobowiązująco-pograć, pogadać- zobaczymy co z tego wyjdzie.I boom. Zaiskrzyło.

Zespół wystąpił podczas Chojeńskiego Lata Kulturalnego i został ciepło przyjęty przez publiczność.

- Od tej pory spotykamy się regularnie minimum raz w tygodniu w sali udostępnionej nam dzięki uprzejmości Gminy Chojna. Trochę jednak jesteśmy, myślę, szaleni. Po całym dniu pracy i codziennych obowiązków spotykamy się raz, dwa razy w tygodniu, gramy do 23:00, 00:00, lecimy do domów i od rana znów szara rzeczywistość i tyra. I tym to właśnie dla nas jest. Swojego rodzaju odskocznią, możliwością bycia w 100% sobą w swoim gronie, gdzie jesteśmy już dla siebie praktycznie rodziną i kiedy jeszcze ludziom nasza praca się podoba i chcą nas słuchać, czekają na dalsze efekty... jesteśmy ogromnie szczęśliwi - mówi Sandra i dodaje - w tym miejscu bardzo dziękujemy za pomoc, wsparcie i współpracę wszystkim, którzy pojawili się na naszej drodze od momentu powstania grupy FRUT, a są to Paweł Woźnicki (zaprzyjaźniony fotograf), Dariusz Kowal "Kopik" (producent i realizator teledysku) i Centrum Kultury w Chojnie. 

Korzystając z okazji pragniemy złożyć czytelnikom najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Kochani, cudownych ludzi wokół, odwagi w dążeniu do szczęścia i przede wszystkim umiejętności cieszenia się nim.

Poniżej można obejrzeć teledysk zespołu Frut nagrany do coveru Follow Rivers oraz zdjęcia z planu.


Zdjęcia z pażdzrnika 2019 


Zdjęcia z Chojeńskiego Lata Kultrulnego 
foto/fb/video/Youtube.com1 komentarz:

  1. Jak chłopaki nie przejdą na dietę, to zespół z pewnością zatrzęsie sceną, oj zatrzęsie. A tak poważnie, to dlaczego chojeńscy artyści muzyczni nagrywają kowery? Nie pora samemu coś popełnić? O co chodzi?

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.