Gryfiński "Krzywy Las" zachwycił świat


Według brytyjskich i amerykańskich dziennikarzy "Krzywy las" znajdujący się niedaleko Gryfina został uznany jako jeden z dziewięciu magicznych lasów, które warto odwiedzić.


O gryfińskim "Krzywym Lesie" napisał Daily Mail. Zachwycili się nim również dziennikarze gazety "The New York Times". Miejsce to co roku przyciąga wielu turystów i miłośników leśnych wędrówek. 

- Unosząca się nad Krzywym Lasem tajemnica i niezwykły wygląd drzew, czyni z niego jedną z wielu znanych w świecie atrakcji turystycznych naszego kraju. Sławę zdobył dzięki temu, że rosnące tu sosny zwyczajne mają nietypowe, bo wygięte łukowato pnie. Pomimo wielu prób ustalenia historii jego powstania dziś nadal posługujemy się wyłącznie hipotezami i domysłami — czytamy w publikacji portalu onet.pl. 

Krzywy Las to pomnik przyrody o powierzchni około 1,7 ha znajdujący się w okolicach Nowego Czarnowa. Rośnie tu około 100 zdeformowanych sosen zwyczajnych. Drzewa są wygięte pod kątem około 90 stopni nad ziemią. Najbardziej znaną teorią jest, że drzewa zostały tak ukształtowane w wyniku celowej działalności ludzi, którzy uprawiali je specjalnie na tzw. krzywulce do celów stolarskich lub szkutniczych, takich jak budowa mebli, łodzi, sań itp.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza