Kolejną szkołę czeka likwidacja? Będzie reorganizacja oświaty w gminie Cedynia?


W czwartek w Szkole Podstawowej w Piasku odbędzie się spotkanie rodziców oraz nauczycieli z władzami samorządowymi. Wszystko z powodu nieoficjalnych informacji dotyczących planowanej reorganizacji oświaty w gminie. 

W gminie Cedynia funkcjonują obecnie dwie szkoły podstawowe — w Cedyni oraz w miejscowości Piasek. Według władz gminy nie stać na utrzymanie dwóch placówek, pojawiły się plany utworzenia w Piasku filii z oddziałami klas 0 - 3. 

Kilka miesięcy temu w szkole rozpoczęto pierwszy etap rozbudowy obiektu, który będzie kosztował gminę około miliona złotych. W szkole w Piasku uczy się obecnie około 100 uczniów.


fot. Andrzej Mazur
Redakcja

21 Komentarze

 1. Cedynia swoje, a Chojna swoje na pewno zlikwiduje!!! I to cztery za jednym razem! A tak darli ryja, gdy Adam likwidował, a teraz sami to robią!! Brawo chojeńscy radni!! Hipojryci do kwadratu!! Co na to radna Lach? Co powie radny Michno? A moze radny Oleśków będzie przeciwny? Radni nauczyciele sami zgotują swoim kolegom ten los?! Radni chojeńscy mamili wyborców stowarzyszeniami, a teraz wypinają się tylną częścią ciała!!! Krzymów, Godków, Brwice i myślą nad czwartą!!! A za chwilę propagandowy artykuł pojawi sie na portalu, zachwalajacy działania Burmistrz i Jej radnych, jak to cudownie będzie żyć bez tych szkół w gminie Chojna!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie fajnie a jak zabraknie to jeszcze Grzebno i Nawodna. I troche forsy bedzie

   Usuń
  2. Już się taki złoty strzał jak cpen nie pojawi��

   Usuń
  3. AAAA...radna Lach inteligentna,piękna,działającą na rzecz ludu-jak ktoś ją określił parę lat temu,pewnie będzie bronić szkoły do której dawniej chodziła.A pomoże jej pewnie radna Przybylska.

   Usuń
 2. Diabeł za przeproszeniem ch×j się próbuje żemscic zawzsze byłem za Panem ale teraz widzę że zachowuje się Pan jak male Dziecko Panie Adamie... Źle się wszystko dzieje dla Pana głosowali na Pana ludzie pokroju głosujących na PiS. Przetłumaczę Panu to ludzie którzy siedzą na dupach i liczą na zapomoge.. Ludzie którzy patrzyli realnie są dla Pana nikim.. Dlaczego Pan nie patrzy równo..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak chcą robić w Cedyni oszczędności to niech zlikwidują COKIS, tam jest grubo ponad milion rocznie, po co w jednej z najmniejszych gmin w powiecie burmistrz, zastępca, sekretarz, dyrektor COKIS, dyrektor muzeum, dyrektor komunalki, te wszystkie stanowiska są bardzo kosztowne. W 3 krotnie większej Chojnie jest burmistrz i zastępca i wystarcza, ale w Cedyni nie???

   Usuń
  2. Zarzycki w tym roku osiągnie wiek emerytalny, a więc nie za bardzo się przejmuje kto i co o nim mówi.Obiecuje to co ludzie chcą usłyszeć i w tym jest dobry. Tyle lat rządził i tyle naobiecywał, nieśmiało zapytam gdzie są mieszkania komunalne które od 20 lat obiecuje wybudować ? Obiecuje, a lud to kupuje !

   Usuń
 3. Czarny zawsze potrafił mamić , obiecywać złote góry i mówić to co rozmówca chce usłyszeć .A tak na prawdę to ma wszystkich w głębokim poważaniu Przed wyborami obiecywał ,że szkoły w Piasku nie zlikwiduje i co ?, rok po wyborach zapomniał?. Kłamcą jak się było to się jest i się będzie do końca .Im szybciej ludzie dojdą do tej prawdy tym lepiej dla nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie on jeden obiecywał. Obiecanki cacanki. Znam takich. są tak dobrzy w obiecywaniu, że nie mają już Energi na spełnianie obietnic. Tak ich te obietnice wymecza.
   Dlaczego trzeba zawsze wybierać między złem a złem.

   Usuń
  2. Kiedyś też obiecywał, ale pamięć lydzka jest zawodna, więc można było się wyprzec zrobić z ludzi wariatów... To już nie te czasy, zdjęcia, fb, nagrania. Nie wyprzecie się tego. Nauczka dla wszystkich - mówić jak jest... Czar już tak nie działa Panie Nikodemie.

   Usuń
 4. A radni jak marionetki podniosą rączki przy głosowaniu! Oni są dla mieszkańców i powinni głosować dla dobra mieszkańców a nie tak jak burmistrz chce! A jak są dla niego to niech im z własnej kieszeni płaci a nie z pieniędzy podatników!! Wszystko już mają ustawione i dopiero jako rodzice i nauczyciele się dowiadujemy? Jak chcą szukać oszczędności to niech zaczną od siebie,urzędu a może radni zaczną charytatywnie rączki podnosic? Skoro nie działają na rzecz i dla dobra mieszkańców to nie powinni dostać za to ani grosza. Będę na sesji i dokładnie udokumentuje kto i jak głosuje. Czas rozliczyć ludzi których wybraliśmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafione w punkt

   Usuń
  2. I nie ma, że ktoś się wstrzymuje. Trzeba mieć jaja! Zobaczymy wtedy czarno na białym Redaktor Ryss na pewno przekaże, a inni?

   Usuń
 5. Likwidacji szkoły w Piasku nie będzie. Rodzice wygrali!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeliczyli zyski nad straty.

   Usuń
  2. To był Zarzyckiego pomysł i wystraszył się sprzeciwu mieszkańców, ale on do tego pomysłu na pewno powróci, trzeba być czujnym cały czas.

   Usuń
  3. U nas też pewien Pan robi rozeznanie!
   Pojadł, porządził, pogroził, teren zaznaczył i pomyślał Będę bronił szkół.

   Usuń
 6. A CZEMU REDAKCJA ZMIENIŁA TYTUŁ ARTYKUŁU - PRZECIEŻ BYŁO " ŻE NIE TYLKO W CHOJNIE BĘDĄ ZAMYKAĆ SZKOŁY" czyżby Pani pogroziła palcem i pociekło :) żenada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zmienialiśmy tytułu. Fragment, który jest cytowany w Pana/Pani wypowiedzi, jest zapowiedzią tekstu na naszej stronie na facebooku.

   Usuń
 7. Tak czytam drodzy Państwo,szlachta itd. Skąd tyle jadu, kilka dni wcześniej skĺadaliście sobie szczęścia , zdrowia a tu z tych samych ust wychodzi zgnila smierdząca ryba, przecieź te powyźej informacje czytają młodzieź , dzieci są ciekawe bo chodzi o ich szkołę, proszę źyjmy jak przystoi człowiekowi, jest przecieź w nas wszystkich ,tyle dobra ,potrzebujemy siebie nawzajem, kaźdego dnia przecieź życie jest takie piękne i źyć się chcę , nie uprzykszajmy je.Pozdrawiam Wszystkich Sławek

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie rozumiem o co wam chodzi.Jeżeli coś przynosi straty to się likwiduje ! Jakoś niektórzy rodzice z Piasek potrafili zapisać swoje dzieci do szkoły w Cedyni.Dzieci dojeżdżają i żyją.Nic im nie jest .A Piaski to kto ? Otwórzmy szkoły w Radostawiu ,Orzechowie , Bielinku itd dlaczego dzieci z tych miejscowości mają dojeżdżać do szkoły ? Czym te dzieci się różnią od tych z Piasek ?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza