Miał przy sobie ponad pół kilograma narkotyków! Grozi mu do 10 lat więzienia


Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który posiadał przy sobie ponad pół kilograma narkotyków. Oskarżany  w dniu 18 września 2019 r. posiadał  znaczną ilość środka odurzającego i substancji psychotropowych w postaci marihuany o łącznej wadze 460,64 gram, amfetaminy o łącznej wadze 97,09 gram oraz 3-CMC o wadze 0,54 grama, czyniąc w ten sposób przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznych wyżej wymienionych ilości środka odurzającego i substancji psychotropowej.

Prokuratora  nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 8 września 2019 r. podczas przeszukania samochodu należącego do podejrzanego funkcjonariusze policji ujawnili karton i reklamówkę z zawartością suszu roślinnego, pudełka z zawartością białego proszku i beżowego proszku, oraz wagę elektroniczną. Przeprowadzone w toku postępowania badania wykazały, iż były to narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy i 3-CMC.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie Ten środek zapobiegawczy był stosowny również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 35) był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo  o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza