Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji w Nowym Czarnowie


Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi śledztwo przeciwko dwóm funkcjonariuszom Policji, którzy 6 stycznia w Nowym Czarnowie, podczas wykonywania czynności służbowych – podejmowanej interwencji – przekroczyli swoje uprawnienia, stosując wobec pokrzywdzonego siłę fizyczną, mimo braku okoliczności uzasadniających tego typu działania, a nadto dokonali uszkodzenia telefonu pokrzywdzonego.

Prokurator postawił obu policjantom zarzuty popełnienia przestępstwa polegające na nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego ( z art. 231 § 1 kk ) oraz zniszczenia czyjejś rzeczy (z art. z art. 288 § 1 kk, w zw. z art. 11 § 2 kk. ). 

Wobec jednego z funkcjonariuszy policji, który został zatrzymany 11 stycznia 2020 r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie w tym samym zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Drugi podejrzany został zatrzymany 14 stycznia i wobec niego również prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, Sąd również zastosował ten środek do 9 marca 2020 r.

O zdarzeniu pisaliśmy wcześniej w artykułach:
Policjanci aresztowani po brutalnej interwencji pod Gryfinem
Redakcja

5 Komentarze

 1. co grozi tym bezpańskim psom ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Niech pierwszy rzuci ten kamieniem, kto jest bez winy"

   Usuń
 2. Coraz bardziej się obnażacie PiS-o towarzysze!!! Zachlana i przekupiona PiS-o patologio was... ale i nie tylko was to czeka!!! PiS-o Rosja nadchodzi wielkimi krokami!!! A Kaczyński Putin Jarek już nie może się doczekać!!!
  Pozdrowienia dla tych przekupionych "ruskich" co PiS-owi się sprzedali!!!
  JEBAANE RADZIECKIE JUDASZE!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kare musza poniesc jak sie pomylili z zawodami mysleli ze sa nietykalni a tu kucha kit im w lep burakom

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza