Reklama [góra]Ważna Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne dla regionu


W pierwszych dniach stycznia Wojewoda Zachodniopomorski podpisał decyzję w sprawie budowy lini budowa linii 400 kV relacji Krajnik-Baczyna w zakresie od SE Krajnik do istniejących słupów nr 11 i 516.Następny odcinek linii energetycznej 400 kV relacji Krajnik-Baczyna uzyskał zgodę na realizację. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej „Budowa linii 400 kV relacji Krajnik-Baczyna na odcinku od SE Krajnik do istniejących słupów nr 11 i 516”. Inwestycja zlokalizowana jest na trenie gminy Gryfino.

Linia przesyłowa Krajnik-Baczyna zapewni bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom kolejnych gmin w naszym województwie – mówi wojewoda Tomasz Hinc. - Całość 70-kilometrowej inwestycji będzie przebiegała przez 3 zachodniopomorskie powiaty: gryfiński, pyrzycki i myśliborski, a także gorzowski, w województwie lubuskim.

Dzisiejsza decyzja obejmuje również demontaż istniejącej linii 400 kV Plewiska-Krajnik na odcinku pomiędzy słupami nr 516 i 517 i demontaż istniejącej linii 400 kV Krajnik-Morzyczyn na odcinku pomiędzy słupami nr 10 i 11.
P
ozwolenie na budowę odcinka linii 400 kV Krajnik-Baczyna - od słupa nr Ko13 do słupa nr My42 na terenie gmin Kozielice (powiat pyrzycki) i Myślibórz zostało wydane przez wojewodę 30 września 2019.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.