Znęcał się nad niewidomym psem. Za swój czyn odpowie przed sądem


Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który znęcał się nad niewidomym psem. Zwierzak mieszkał w okropnych warunkach bez świeżej wody i pokarmu. 

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu od kwietnia 2017 r. do 13 lutego 2018 r. w jednej z miejscowości w na terenie gminy Nowogródek Pomorski znęcał się nad niewidomym genetycznie psem w ten sposób, utrzymywał go w stanie rażącego zaniedbania i niewłaściwych warunkach bytowania, nie zapewniając zwierzęciu odpowiedniego schronienia i posłania, pokarmu i wody oraz jakiejkolwiek pielęgnacji, czym doprowadził do znacznego stopnia wychudzenia zwierzęcia, zaników mięśniowych, odwodnienia , utraty sierści na szyi i grzbiecie, tj. o czyn z art. 35 ust. 1 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3


fot. pixabay / ilustracyjne
Redakcja

4 Komentarze

 1. Takich osób nie powinna obowiązywać jakakolwiek ochrona danych osobowych..
  Podać jego imię i nazwisko do publicznej informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się że takie osoby znecajace się nad zwierzętami powinny być ujawniane ....I mam nadzieję że właściciel tego biednego psa dozna w życiu tych samych cierpień i ślepoty...bo na nic innego nie zasługuje taki ktoś...czlowiekiem nie można jego nazwać....

   Usuń
 2. Co za dziad,obyś doznał takiego samego cierpienia jak to bezbronne zwierzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się całkowicie, udostępnić dane osobowe i wizerunek przestępcy. Traktować tak jak traktowani są pedofile w niektórych państwach. Pełen dostęp do informacji dotyczącej zwyrodnialca.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza