Państwo Maria i Kazimierz Szufnarowscy są razem już 70. lat [foto]W piątek 3 stycznia  Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Marii i Kazimierzowi Szufnarowskim, którzy obchodzili jubileusz 70- lecia pożycia małżeńskiego. Medale te jako jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Jubilaci 70 lat temu wypowiedzieli sakramentalne „tak” i z ufnością ślubowali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. Dzielenie życia z drugim człowiekiem jest nie lada wyzwaniem, które wymaga sztuki kompromisu oraz szczególnej cierpliwości i wyrozumiałości. 

Jest to również czas, w którym małżonkowie poznają się, odkrywają, szukają porozumienia, aby w końcu polubić swoje słabości i wady. Idee miłości pięknie oddają słowa księdza Jana Twardowskiego, który powiedział, że „ Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.”

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy Burmistrz Mieszkowic życzył Jubilatom dalszych pięknych, szczęśliwych lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia. Serdecznie gratulujemy Szanownym Jubilatom tak wspaniałego Jubileuszu.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza