Reklama [góra]


Epidemia koronawirusa. Poczta Polska wstrzymała przesyłki do Chin


Od kilku tygodni na całym świecie rozprzestrzenianie się  śmiertelny Koronawirus, który zabił już ponad 300 osób. To spowodowało, że zawieszone zostały połączenia lotnicze do Chin, a to z kolei oznacza utrudnienia w dostawie przesyłek realziowanych przez Pocztę Polską.


- Informujemy, iż w związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, Poczta Polska wprowadza od dzisiaj zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju. Ponadto informuje, że w przypadku dotychczasowo wysłanych przesyłek do Chin mogą wystąpić opóźnienia w ich doręczaniu — czytamy w komunikacie. 


To informacja szczególnie ważna dla osób, które zamawiają różne przedmioty przez internet, np. robiąc zakupy w popularnych portalach alieexpress lub alibaba. W przypadku chęci zwrotu takiej paczki procedura znacznie się wydłuży.

Według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 31 stycznia nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin. Na obecną chwilę brak również przypadków zakażenia na terenie naszego kraju.

3 komentarze:

  1. Chyba powinni wstrzymac przesylki z chin a nie do chin.u nich jest epidemia a nie u nas.ale co ja tam wiem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To weź teraz sam kolego tą paczkę tam zawieź i ciekawe z czym wrócisz .Domyśl się sam...

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.