Gryfinianin Paweł Mucha w sztabie wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy


10 maja obędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wraz z ogłoszeniem terminu wyborów, oficjalnie wystartowała kampania. Obecny prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, przedstawił swój sztab wyborczy. W sztabie Andrzeja Dudy nie zabraknie czołowych polityków PiS - Joachima Brudzińskiego, Adama Bielana czy Beaty Szydło. Podczas kampanii pracować będzie również gryfinianin Paweł Mucha, który obecnie jest wiceszefem Kancelarii Prezydenta. 

Mucha z partią PiS jest związany od wielu lat. Jest radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Swoją przygodę w Pałacu Prezydenckim rozpoczynał we wrześniu 2015 roku jako doradca społeczny prezydenta. Pod koniec 2016 roku objął funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta a w kwietniu 2017 roku został zastępca KPRP. W maju otrzymał dodatkową funkcję pełnomocnika ds. referendum konsultacyjnego. Pozostał jednocześnie szefem klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim (ustąpił jednak wcześniej z funkcji szefa komisji rewizyjnej sejmiku, którą pełnił od 2013). W 2018 został ponownie wybrany do sejmiku, jednak przestał pełnić funkcję szefa klubu PiS.

Teraz Duda i politycy ruszają w Polskę. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy oddanych głosów, odbędzie się druga tura wybór, zaplanowana na 24 maja.

fot. Facebook Paweł Mucha
Redakcja

4 Komentarze

 1. I tak na ADRIANA NIE zagłosuje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwureki bandyta20 lutego 2020 23:39

  A ja bede stawiac krzyzyki srodkowym palcem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. srodkowym palcem to możesz sobie pogrzebać tam gdzie słońce nie dochodzi

   Usuń
 3. na długopisa PAD nie zagłosuję juz nigdy, to człowiek ślepo wykonujący polecenia Jarosława Zbaw Polskę, PAD już miał swoje 5 lat, teraz czas na zmiany !!!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza