Latarnie na przejeździe kolejowym już działają


Błyskawicznie na zgłoszenie zareagowało PKP Polskie Linie Kolejowe. Latarnie na przejeździe kolejowym w Polesinach już zostały naprawione. 

Z prośbą o interwencję w tej sprawie napisała do nas czytelniczka: Latarnie na przejeździe się nie świecą, jest niebezpiecznie - alarmuje czytelniczka.

Odpowiedź na nasze zgłoszenie otrzymaliśmy po dwóch dniach, ale znacznie wcześniej zareagował serwis, który naprawił usterkę. 

- Awaria wczoraj została już usunięta. Wymieniony został układ połączeń przy styczniku zmierzchowym. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym kierowcy są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do skrzyżowania torów z drogą – zalecamy zatrzymanie się przed przejazdem i upewnienie się, że nie nadjeżdża pociąg. Takie zachowanie na przejeździe w Polesinach nakazuje także zamontowane po obu stronach oznakowanie. Przypomnę również, że bezpieczeństwo na przejazdach od czerwca 2018r. zwiększa Żółta Naklejka PLK. Zostały ją oznaczone wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe w Polsce. Ok. 28 tys. naklejek znajduje się na słupkach rogatek lub po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja. Każda naklejka zawiera numer alarmowy 112, numer techniczny oraz indywidualny numer przejazdu. Z informacji należy korzystać w przypadku stwierdzenia zagrożenia na torach lub nieprawidłowo działających urządzeń. Dzięki Żółtej Naklejce do końca 2019r. operatorzy numeru alarmowego 112 odebrali prawie 4800 zgłoszeń dotyczących potencjalnych zagrożeń na przejazdach i terenach kolejowych. W 191 przypadkach dzięki specjalnemu, szybkiemu połączeniu wstrzymano ruch pociągów i wezwano pomoc, przy kolejnych 299 zgłoszeniach ograniczono prędkość składów, by zapewnić bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego - informuje nas Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza