Misjonarze lecą na kraniec świata


To już czwarta wyprawa misyjna do Afryki, aby pomoc najbardziej potrzebującym. Osiem osób z zachodniopomorskiego, w tym również z Chojny, poleciało do Kenii.


Do Kenii polecieli ksiądz proboszcz Janusz Mieszkowski, ks. Krzysztof Kotonek i Sylwia Janiak. Aby dotrzeć do stolicy kraju — Nairobi, muszą pokonać blisko 9000 kilometrów. Zabrali ze sobą między innymi  artykuły potrzebne dla nauki, jedzenie i zabawki. 


Tylko do tej pory z pomocy archidiecezji szczecińsko–kamieńskiej skorzystało około 400 uczniów z Kipsing. Zostali objęci programem specjalnych stypendiów. W ostatnich tygodniach prowadzona była akcja "Zbiórka dla Kenii". Wylot misjonarzy jest związany z finałem tegorocznej edycji akcji. Dzięki zbiórce mieszkańców z całego województwa zachodniopomorskiego udało się wybudować przedszkole. 

Redakcja

9 Komentarze

 1. A w Polsce niema komu pomagać ? Niema potrzebujących ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sam/A rusz się pomagać,a nie krytykuj innych.Mają chęć pomagania w Afryce to niech jadą. Ty też możesz

   Usuń
  2. Co racja to racja
   No ale takie to w Chojnie pomaganie
   Aby gadali
   Wszystko pod publikę

   Usuń
 2. W TVP 3 Szczecin mówili że 10 osób poleciało do Kenii

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję że lecą za własne pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tvp3 w wiadomościach mówili że wolontariusze sami opłacają lot i lecą na, własną rękę. A czy tak jest tylko oni wiedzą

   Usuń
 4. ten jasiu tylko gdzieś ciagle jeździ..może wreszcie popracuje w parafii bo po to był śiiecony a nie tylko wycieczki!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. ALE WY JESTEŚCIE! TYLKO MARUDZIĆ POTRAFICIE. NIEKTÓRYM NIC SIĘ NIE PODOBA...
  MAM DOBRĄ RADĘ DLA WSZYSTKICH PISZĄCYCH POWYŻEJ KOMENTARZE... ZRÓBCIE COŚ DLA SPOŁECZEŃSTWA: PRZESTAŃCIE SZUKAĆ SENSACJI!

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę raz jeszcze ,poprawcie błąd w nazwisku księdza Krzysztofa.W pierwszym artykule.To bardzo źle świadczy o redakcji i jest (delikatnie mówiąc),niegrzeczne.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza