Niewielkie zainteresowanie autobusem do Chojny


Gmina Trzcińsko-Zdrój na początku nowego 2020 roku z myślą o mieszkańcach uruchomiła połączenia autobusowe do Chojny. Jednak z raportu ze stycznia wynika, że mieszkańcy nie są zainteresowany podróżą busem.


Bus jeździ od poniedziałku do piątku, od Dobropola (6.25) przez miejscowości Wesoła 6.30, Stołeczna 6.35, Trzcińsko-Zdrój (6.40), Rosnowo (6.45) do Chojny (6.55) i jest łącznikiem z pociągiem PKP Regio, który odjeżdża ze stacji w Chojnie do Szczecina o godz. 7.10. 

Bilet na busa kosztuje 8 zł. Z informacji uzyskanych od przewoźnika zainteresowanie tego typu połączeniem jest znikome. W poniedziałek z usług korzysta 4-6 osób a pozostałe dni tygodnia jeździ tylko jedna osoba.

Utrzymanie połączenie w dłuższej perspektywie czasu, będzie uzależnione od ilości chętnych, chcących skorzystać z możliwości transportu do Chojny — czytamy w komunikacie gminy. 

Redakcja

1 Komentarze

  1. A czego się spodziewali jakby od początku nowego roku szkolnego otworzyli autokar to więcej osób byłoby zainteresowanych a tak ludzie że stołecznej Piaseczna poszli do szkoły w Dębnie gdzie mieli pewny dojazd według mnie to było od początku bez sensu

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza