Ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia – przed czym chroni?


Sprzęt elektroniczny to podstawa wyposażenia w większości polskich domów. Rodacy nie ograniczają się wyłącznie do zakupu telewizora, ale mają również zestawy kina domowego, sprzęt grający oraz wiele innych urządzeń. Czasami jednak wystarczy niefortunne zdarzenie, aby doszło do ich uszkodzenia. Skutkiem tego są poważne straty finansowe, których można uniknąć. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia. 

Na nagłe i krótkotrwałe skoki napięcia elektrycznego narażone są domowe urządzenia. Tzw. przepięcia stanowią poważne zagrożenie, ponieważ powodują awarie sprzętu. Chociaż najczęstszą ich przyczyną są uderzenia pioruna, może do nich dochodzić także na skutek zwarcia instalacji elektrycznej itp. 

Kosztowne przepięcie… 

Czasami wystarczy ułamek sekundy, aby doszło do uszkodzenia jednego lub większości sprzętu elektronicznego znajdującego się na wyposażeniu mieszkania. Trudno jest przewidzieć taką sytuację (z wyjątkiem wyładowań atmosferycznych), dlatego nie da się w 100% uchronić przed awarią urządzeń. Można natomiast zabezpieczyć się finansowo przed skutkami tego rodzaju zdarzeń. 

Ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia – co obejmuje? 

Ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia pozwala ubiegać się o odszkodowanie, gdy dojdzie do zdarzenia zawartego w umowie. Chodzi o awarię sprzętu wywołaną przez przepięcie, tj. nagły wzrost napięcia w sieci elektrycznej, który jest wyższy niż napięcie znamionowe określone dla danego urządzenia. 

Warto przy tym mieć świadomość, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oddzielają uszkodzenie sprzętu na skutek typowego przepięcia od awarii spowodowanej uderzeniem pioruna. 

Ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia – czy warto? 

Wiele osób zastanawia się nad zasadnością wykupienia tego rodzaju polisy. Chociaż stanowi ona dodatkowy wydatek, warto go ponieść. Jako że składka nie jest z reguły wysoka, nie będzie stanowić nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Pozwoli natomiast uniknąć poważnych kosztów, np. związanych z koniecznością wymiany nowego sprzętu, gdy dojdzie do jego uszkodzenia na skutek przepięcia. 

Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdziesz w artykule dostępnym pod adresem: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-nieruchomosci-od-przepiecia-przed-czym-chroni

Jak wybrać dobrą polisę? 

Już wiesz, że ubezpieczenie nieruchomości od przepięcia to dobre rozwiązanie. Czas wybrać polisę dopasowaną do potrzeb i oczekiwań. Z pomocą przychodzą serwisy takie jak np. porownywarka-ubezpieczen.pl, dzięki którym można dotrzeć do atrakcyjnych ofert. 

Wybierając polisę, zwróć uwagę na kilka elementów, m.in. sumę ubezpieczenia, wyłączenia odpowiedzialności. Dzięki temu nie zaskoczy Cię żadna sytuacja. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza