Wilk wpadł we wnyki kłusowników [foto]


Wilk wpadł we wnyki kłusowników w lesie w pobliżu miejscowości Piaseczno w gminie Trzcińsko Zdrój. Wolontariusze podjęli próbę ratowania zwierzęcia, jednak obrażenia okazały się zbyt poważne i zwierzę musiało zostać uśpione. - Wilk ten został złapany przez kłusownika w stalowa linkę około 300 metrów od zabudowań. Zwierze było w bardzo złym stanie. Wilka po uwolnieniu i zabezpieczeniu przetransportowaliśmy do lekarza weterynarii. Stalowa linka która praktycznie przecięła basiora na pól dokonała dramatycznych obrażeń. Badanie krwi wykazało iż nerki wilka przestały pracować. Obrazy kręgosłupa w miejscu ucisku były na tyle poważne ze wilk nie dawał żadnych rokowań co do przywrócenia go naturze. Tym samym mimo naszej nadziei zwierze musiało zostać uśpione. Na chwile obecną sprawą zajmuje się policja - napisał na Facebooku Maciej Sobieraj. 

Kłusownictwo jest w Polsce nielegalne, grozi za nie kara nawet do pięciu lat więzienia. Wilki są zwierzętami chronionymi. Zwierzę, które uwięzi się we wnyki ma małe szanse na przeżycie, często umiera z męczarniach. 


fot. facebook
Redakcja

21 Komentarze

 1. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak oto myśliwy stał se zwierzynom

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda wilka, biedak musiał cierpieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Biedne zwierzę ☹️

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tam, oj tam nie róbmy afery z powodu jednego wilka. Jaki on biedny? Biedne to są te wysoko cielne łanie które będą teraz ich głownym menu, taką łatwo dogonic i powalić na ziemie a nastepnie na żywca wyrwać z niej jeszcze przeważnie żywy płód. Taka natura wilka niestety.Dlaczego nikt o tym nie mówi głośno? Tylko że stare i chore a to bzdura totalna, wszystkie te które łatwiej złapać.Wystarczy zapytać chidiwców bydła czy owiec w Bieszczadach to wam powiedzą które sztuki są zagryzane w pierwszej kolejnosci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czego ty się kurwa naoglądałeś, czerwonego kapturka w wersji hardcore horror XDD wilk poluje na młode, stare i chore bo je jest najłatwiej zabić, tak samo jak samce podczas walki czy rodzące, no i co? Człowiek codziennie zabija miliardy zwierząt zdrowych, dla własnej zachcianki, nawet samych siebie, i tu już cię dupa nie boli? A jak psa czy wce puszczasz samopas i masz je w pizdu to potem nie płacz że je coś rozjechało albo zeżarło bo istnieje taka magia jak płot. Zwierzęta hodowlane są zabijane bez względu na stan bo jest to łatwa zdobycz która albo nie będzie wcale się bronić albo i tak to kija da.

   Usuń
 6. Och jaki biedny wilczek������ może dla pocieszenia jego rodzinki dać im kilkoro dzieci spacerujących po lesie... ???!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za dużo czerwonego kapturka tu się ktoś naoogladał. Wilki nie atakują ludzi, a jak już to bardzo, bardzo rzadko.

   Usuń
  2. A jeśli to bardzo rzadko trafi na Ciebie?

   Usuń
  3. To sprawi, że łańcuch pokarmowy będzie się ciągnął dalej. Proste.

   Usuń
 7. A mnie nurtuje inne pytanie, czy na przyklad spacerujac po lesie sama lub z dziecmi to my nie wpadniemy w sidla czy wnyki, bo nie wiemy jak to wyglada. Ponadto w sezonie letnim pewnie tych pulapek nie widac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sidła możesz wpaść a we wnyki to nie wpadniesz. Wnyki to pętle ze stalowych linek przywiązanych do pnia lub innego stałego elementu. Sidła to taka większa łapka na myszy.

   Usuń
 8. Wilki są w całym kraju, więc niech nikt nie pieprzy że to gatunek zagrożony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie są prawie na całej planecie, ale jak nagle zaczyna ich ginąć więcej niż powinno to wszyscy są wstrząśnięci.

   Usuń
  2. dokładnie wilki mnożą się na potęgę, samica ma 2 razy w roku czasem ok 8 młodych co daje ok.16 w ciągu roku.

   Usuń
 9. Ja bym zrobiła polowanie na myśliwych, ale tylko na ogrodzonym terenie z kawałkiem krwawiacego jeszcze mięsa przywiązany do dupy. A skoro myśliwi przejęli by rolę ofiar to jasne jest że ofiary stały by się myśliwymi. Fajnie Panowie i Panie egoiści, fajnie bawić się cudzym życiem, tylko dla tego że można?

  OdpowiedzUsuń
 10. No i dobrze jednego H..Ja mniej

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza