Reklama [góra]


Wojskowe lotnisko i dawna Chojna na starych fotografiach [foto]


Miasto Chojna i okolice od zawsze kryje historyczne tajemnice i wspomnień z lat gdy na miejscowym lotnisku stacjonowały wojska radzieckie a wcześniej III Rzeszy.Na jednym z portalu społecznościowych pojawiły się fotografię  przedstawiające żołnierzy niemieckich, historyczną Chojnę i Osiedle Lotnisko. Na zdjęciach możemy zobaczyć  między innymi koszary, kościół maracki, żołnierzy czy samoloty.

Możemy je oglądać dzięki panu Grzegorzowi, który jest kolekcjonerem. Podsiada zdjęcia w swoich albumach. Przechwytuje je z różnych źródeł.  Na profilu znajdziemy wiele miejscowości naszego regionu.

fot. Grzegorz Wiesław Szymanski

4 komentarze:

  1. A niemcy dalej dumni I Nie dociera do nich nawet ile własnego dziedzictwa doprowadzili do zniszczenia jak najwięksi głupcy...

    OdpowiedzUsuń
  2. Głupcy ? Dziś jedno z najbogatszych państw na świecie ,które rządzi europą .Przecież takie były założenia państwa hitlerowskiego w 1939 r.Unia Europejska to w pewnym sensie pakt z Hitlerem bo przecierz kupują państwa tymi samymi pieniędzmi ,które kiedyś im zabrali siłą.

    OdpowiedzUsuń
  3. Trudna, ciekawa historia. To dobrze, że od tylu lat potrafimy być sąsiadami, po tak strasznych przejściach. Oby obecny rząd tego nie rozwalił.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.