Reklama [góra]


Amazon odpowiada na list związków zawodowychW poniedziałek na naszym portalu opublikowaliśmy list Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Amazon Polska do wojewody zachodniopomorskiego. Błyskawicznie otrzymaliśmy oficjalne stanowisko firmy Amazon w tej sprawie. 


- W imieniu firmy Amazon prosimy o zamieszczenie oficjalnego stanowiska firmy dotyczącego sprawy opisanej w materiale z dnia 16.03.2020 r. pt. „Zagrożone życie i zdrowia tysięcy osób - pracownicy Amazon apelują do wojewody”. Treść stanowiska przesyłam poniżej - napisało do nas Biuro Prasowe Amazon. 

Oficjalne stanowisko Amazon:

Jesteśmy odpowiedzialną firmą, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich pracowników, partnerów i klientów. Wprowadziliśmy szereg rozwiązań oraz środków zapobiegawczych we wszystkich obszarach naszego biznesu, aby odpowiednio zarządzać zaistniałą sytuacją.

Poniżej przedstawiamy przykładowe działania, które podjęliśmy w trosce o naszych pracowników w związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemicznym:

  • Zwiększyliśmy częstotliwość i intensywność sprzątania we wszystkich obiektach Amazon.
  • Zobowiązaliśmy wszystkich pracowników do pozostania w domu i zwracania się o pomoc medyczną, jeśli się źle poczują.
  • Nasze rozmowy rekrutacyjne na większość stanowisk odbywają się teraz online.
  • Poprosiliśmy wszystkich pracowników o częste mycie rąk wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund, zwłaszcza po wyjściu do łazienki, przed jedzeniem oraz po kaszlu, kichaniu lub wydmuchaniu nosa. Jeżeli mydło i woda nie byłyby łatwo dostępne, należy użyć środka do higieny rąk na bazie alkoholu o stężeniu powyżej 60%.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.