Apel Ministra Zdrowia - to nie ferie a czas kwarantanny


Minister zdrowia Łukasz Szumowski kieruje ważny apel do uczniów i studentów. W całej Polsce jest stwierdzonych blisko 50 przypadków zakażenia koronawirusem. 


To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa.- Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność — mówi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Redakcja

2 Komentarze

  1. Co istotne powinny być nakładane kary pieniężne na tych którzy mimo tegp że trąbi się o koronawirusie wyjeżdżają za granicę czy to na urlopy czy to nawet na wycieczki szkolne... Rodzice tych wyjeżdżających uczniów czy wy nie macie wyobraźni?!!! A do nauczycieli to samo! Jak można wyjeżdżać i narażać siebie i innych na to choróbsko! Powinniście być odpowiedzialni za wasze dzieci i wychowanków a tacy tępi jesteście że nawet zwykły menel podejrzewam miałby więcej odpowiedzialności niż wy. I co z tego że akurat w tym obszarze nie ma koronawirusa tylko jest 30km dalej... Jak to się wypowiadal dyrektor jednej ze szkół gdzie dzieci pojechały do Hiszpanii z nauczycielką 1 marca i ta oto nauczycielka przywiozła ze sobą koronawirusa do Polski!!! Ta choroba jest już wszędzie!a wy rozumu nie macie za grosz!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z tym co powyżej. Dałbym do tego kary pieniężne dla rodziców uczniów, którzy to uczniowie w grupkach łażą po mieście bez widocznego celu jakby były wakacje. Nie po to zniesiono obowiązek szkolny, żeby teraz młodzież wędrowała po mieście. Pomysł dobry, a wykonanie jak zawsze. Brak konsekwencji.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza