Próbny egzamin ósmoklasisty i matura przez internet


Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że pod koniec marca Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadzi przez internet próbne egzaminy ósmoklasisty. W takim samym trybie odbędą się prawdopodobnie również próbne matury. Próbny egzamin ósmoklasisty ma się odbyć od 30 marca do 1 kwietnia, a próbna matura od 2 do 8 kwietnia. MEN zapewnia, że nie chodzi o próbę zorganizowania właściwych egzaminów przez internet. To ma być okazja do ćwiczeń dla uczniów.

- Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania — mówi rzeczniczka resortu Anna Ostrowska.

Arkusze egzaminacyjne będą opublikowane w dniu próbnego sprawdzianu na stronach CKE. Jak podkreśla MEN, nie zapadła decyzja o przeniesieniu właściwych egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty ma się odbyć od 21 do 23 kwietnia. Tegoroczne matury mają się rozpocząć 4 maja.

Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa, od 16 marca zamknięte są wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Zamknięcie pierwotnie miało obowiązywać do 25 marca, później przedłużono ten czas do 10 kwietnia.
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza