Reklama [góra]


Blisko 200 osób w domowej kwarantannie w dwóch powiatach. Przedstawiamy najnowsze dane


Według najnowszych danych w powiatach gryfińskim i myśliborskim kwarantannę domową odbywa już blisko 200 osób. W całym województwie zachodniopomorskim liczba osób poddanych kwarantannie wynosi 3232.  Informacje pochodzą z czwartku 26 marca z godziny 18:00. W powiecie gryfińskim kwarantannę odbywają 72 osoby, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 11 osób. Z kolei w powiecie myśliborskim to kolejno 101 osób (kwarantanna) i 28 osób (nadzór). 

Do tej pory na terenie powiatu myśliborskiego nie odnotowano przypadków zakażenia koronawiursem. Z kolei na terenie powiatu gryfińskiego odnotowano jeden przypadek zakażenia, to mieszkaniec Gryfina. 

Co oznacza nadzór epidemiologiczny?

Takim nadzorem objęte są osoby które, np. pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa lub były w tej samej przestrzeni. Czyli w takiej sytuacji, gdy nie było bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. 
Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia.

Kwarantanna domowa

Dotyczy to osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Taka osoba musi przebywać w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno mu wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności obywatelskiej, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sam nie ma objawów. Nikomu nie wolno do niego przychodzić.
Jeśli poczuje się gorzej, a zwłaszcza jeśli pojawią się następujące objawy: gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem, należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego, lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala

2 komentarze:

  1. Psychozy ciąg dalszy...

    OdpowiedzUsuń
  2. Tyle osób na kwarantannie bo objeli nawet pracowników przygranicznych sprzed 2tyg mimo, że okazywali umowy! A policja ani sanepid nie są w stanie wytłumaczyć dlaczego tak się stało i grożą karami absurd!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.