Ciężarówki mogą przejechać przez przejście graniczne w Schwedt ale...


Sytuacja na przejściach granicznych wciąż jest daleka od ideału. W zależności od miejsca kierowcy muszą czekać od 2 do nawet 10 godzin. To i tak lepiej niż na początku chaosu, który zafundował polski rząd. Kilka dni temu czas oczekiwania przekraczał nawet... 30 godzin! Zmieniła się również sytuacja w niemieckim Schwedt. 

Rząd federalny odmówił władzom Schwedt pozwolenia na blokowanie przejazdu przez miasto pojazdów ciężarowych o masie powyżej 7,5 tony. Włodarze miejscowości sami wprowadzili takie ograniczenie ale nie obowiązywało ono zbyt długo. 

Ministerstwo skierowało do Schwedt dodatkowe siły policyjne. Obecnie samochody ciężarowe dla ruchu tranzytowego są zatrzymywane przed miejscowością i w konwojach prowadzone do granicy, dzięki czemu w mieście nie ma korków. Na rozjeździe Pinonower pojazdy są dodatkowo sortowane na te, które są w ruchu tranzytowym oraz te zasilające miasto Schwedt. 

Ponadto strona polska wprowadziła dodatkowe ułatwienia dla kierowców i nie wszyscy muszą wypełniać tzw. karty lokalizacyjne. Piszemy o tym szczegółowo w artykule Zmiany na granicy. Będą zwolnienia z wypełniania karty lokalizacyjnej
Redakcja

18 Komentarze

 1. A u nas w Krajniku Policjanci siedzą w radiowozie i nic nie robią. Odpraw dokonuje tylko Straż Graniczna i Służba Celna.

  A Wojsko ? Wojsko pilnuje mostu nie wiadomo po co ...

  Faktem jest natomiast że kolejki są dużo mniejsze głównie dzięki temu że nie trzeba wypisywać tych kretyńskich kart lokalizacyjnych ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Granica w Krajniku. Teraz tak Straż Graniczna/Policja. Te 2 nazwy. Która z nich powinna pilnować granic? Nauczyli się wszyscy że Policja..

   Usuń
  2. To po co ta Policja i wojsko tam ? Pozorowanie działań nic więcej. Już prędzej by się przydali w kraju żeby pilnować kwarantanny i roznosić jedzenie.

   Usuń
 2. Rząd ci zafundował bezpieczeństwo!!Czemu wy przypełowcy jesteście tak bardzo mocno ograniczeni. Twoim marnym zdaniem granice powinny być otwarte i jeszcze ze 4mln muzułmanów do Polski wtedy byś był zadowolony. Tu chodzi o życia ludzkie, a nie dochody mniejsze czy większe, co jest ważniejszego od życia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TEN "RUSKI RZĄD" to dopiero popłynie a my razem z nim!
   PISO ruskie idioci i tak ten WIRUS wam d*py nie uratuje!
   A szaleńcze rozdawnictwo żniwo będzie dopiero zbierać!!!

   Za kilka dni to pewnie będzie jak ksiądz Kaczyński Polskę od zarazy chińskiej uratował!!!

   POZDROWIENIA DLA PISO-PLUSOWCÓW!!!

   Usuń
  2. co za jebany idiota......

   Usuń
 3. Od bankructwa jeszcze nikt nie umarł!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie pracujący na rynku w Osinowie pierwszy raz odpoczną po tylu latach.. Bo tam to dopiero obóz pracy..a więc życzę pracownikom Osinowa miłego odpoczynku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak masz rację,,a szefowie może znaczną doceniać pracownika. Bo tym ludziom tylko współczuć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sam jestem ofiarą pomysłu zamknięcia granic nie mogę się dostać do pracy a stać w korkach nie ma sensu więc korzystam z chorobowego. I dodając dopinguję rząd w takich czynach bardzo dobrze postąpił z zamknięciem granic oby tak dalej!! . Gdyby libcza chorych w polsce była 15 000 a w de 350 to niemcy by zamkneli granice ....

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba poprostu to przeczekać bo sytuacja jest naprawdę kryzysowa i ludzie raczej to rozumieją, wyobraźcie sobie jaka jaka była by panika gdyby u nas umierali dziennie 300-400 osób jak we Włoszech

  OdpowiedzUsuń
 8. Słowa podzięki dla służb granicznych

  OdpowiedzUsuń
 9. brawa dla naszego rządu !!!!!!!!!!!!!!Merkel o miesiąc za późno zamknęła granice z austrią francją bo ona to bardziej przejęta jest ciapatymi ...

  OdpowiedzUsuń
 10. jak wam tak dobrze za granicą to tam siedźcie darmozjady i zdrajcy narodu polskiego
  świnie cholerne sprzedaliście Polskę ukraińcom z bandy upa i uważacie się za polaków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIE RUSKIM Z BANDY PIS!!! ALE TO TYLKO PATOLOGIA BYŁA!!!

   Usuń
 11. Dlaczego kierowcy zawodowi którzy pracują daleko w głębi Niemiec nie musza mieć kwarantanny? Przyjadą na weekend do domu uzupełnić zapasy i zobaczyć się z rodziną, a następnie wyjadą i przyjadą za tydzień. Czy wiedzą, że są zdrowi??? Przyjeżdżają z kraju gdzie jest bardzo dużo zachorowań. Mogą zarazić swoich najbliższych i inne osoby!!! Mam świadomość że transport musi funkcjonować- leki, żywność i inne niezbędne rzeczy muszą być przewożone. W tak trudnej i ekstremalnej sytuacji trzeba podjąć decyzję- zostać w Niemczech i nie narażać mieszkańców Chojny lub odbyć kwarantannę i pozostać w Polsce. Jaki jest sens zamykania granic!!! My siedzimy w domach aby nie narażać siebie i innych, a do Polski przyjeżdżają osoby których nie obowiązuje kwarantanna!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Ci kierowcy muszą Wam dowieść papier toaletowy, paliwo, środki dezynfekcji, maseczki itd.a często na firmach nie mają kontaktu z nikim przy przeładunkach i rozładunkach, papiery podawane są w sterylnych warunkach, każda firma jest obwarowana procedurami bezpieczeństwa do wiedzy niektórych tutaj a do Chojny może Ci to przywlec każdy Kowalski co pracuje codziennie na budowie, fryzjer, w sklepie a tam mieszkańców Chojny i okolic mnogo więc o tych się martwcie co mają kontakt codziennie z masą ludzi a nie o kierowcę który codziennie śpi w budzie i dowozi to wszystko,żebyś Ty wygodnie w domu siedział i się nie narażał a jak już siedzisz w domu to co się tak martwisz,że się zarazisz przecież nigdzie nie wychodzisz ponoć ?

   Usuń
Nowsza Starsza