Co dalej z piłkarskim rozgrywkami? Możliwe zakończenie sezonuZachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w poniedziałek 30 marca wydał komunikat w sprawie dalszych działań ze w związku z rozgrywkami.Rozważanych jest kilka wariantów takich jak dokończenie rozgrywek w zależności od terminu ich wznowienia, liczebności drużyn w grupach czy nawet zakończenia sezonu na etapie rundy jesiennej. 

Informujemy, że w związku z sytuacją związaną z zawieszeniem rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2019/20 Wydział Gier i Ewidencji opracowuje alternatywne warianty dokończenia rozgrywek w zależności od terminu ich wznowienia, liczebności drużyn w grupach, terminów zakończenie sezonu, itp. O szczegółach i formule ewentualnego dokończenia sezonu będziemy informować niezwłocznie po uzyskaniu zgody na wznowienie rozgrywek przez władze państwowe, samorządowe i PZPN.

Zgodnie z uchwałą Zarządu PZPN z 12 marca br. w przypadku braku możliwości dokończenia obecnego sezonu, Zarząd ZZPN może podjąć decyzje o zasadach awansów i spadków, a w konsekwencji kształtu rozgrywek w sezonie 2020/21.

ZZPN przygotowuje różne warianty rozwiązań, które będą konsultowane z przedstawicielami klubów wszystkich klas rozgrywkowych
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza