Co robić w czasie kwarantanny? Akcja #zostańwdomu


W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa zalecane jest pozostanie w domu i unikanie skupisk ludzkich. "Narodowa kwarantanna" została właśnie wydłużona aż do świąt. To robić aby nie zwariować i zabić nudę? 


Do Świąt Wielkanocnych zamknięte zostaną szkoły. Dla klientów zamknięte są kina, baseny, kluby fitness oraz większość sklepów. Nie wiadomo do kiedy ten stan potrwa. Obecnie w Polsce (stan na 22.03) jest ponad 500 zarażonych osób. 

Co zrobić aby zabić nudę? 

To dobry czas aby zadbać dodatkowo o dom. Wiosenne porządki, a może nawet przemeblowanie? Macie dużo czasu. Dbasz o zdrowie albo chcesz zrobić formę na lato? Nie potrzebujesz siłowni, wystarczą dobre chęci. W sieci znajdziesz sporo różnych ćwiczeń do wykonania w domu. 
Możecie odkurzyć również stare książki i poprawić narodową statystykę czytelnictwa. Sieć działa bez problemu, na internetowych platformach VOD czeka na Ciebie masa filmów i seriali. A może coś bardziej klasycznego czyli gry planoszowe?

Zadbaj o rodzinę

Zadzwoń do dziadków i rodziny, zapytaj się co u nich słychać? Może potrzebują pomocy w zakupach? To dobry czas aby zadbać o bliskich. 

#zostańwdomu

Służby apelują, by w tym czasie zadbać o swoje rodziny i najbliższe otoczenie. Unikać skupisk ludzkich i wychodzić tylko w potrzebie. Mamy też dobre wieści, do tej pory w naszym regionie nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia.
Redakcja

2 Komentarze

  1. A klawiatura qwertz. Nawet zdjęcia niemieckie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zakupy? Przekupuję sieć ostatnio i korzystam z promocji jakie sklepy robią. A i znajduje cudeńka o których istnieniu wcześniej nie wiedziałam jak https://julimex.pl/pl/p/Silnie-unoszace-oslonki-Rabbit-PS-10/1664 nigdy nie było czasu żeby poszukać. Czyli są pozytywy tego siedzenia w domu też u mnie. Oby zdrowi, to będzie dobrze!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza