Reklama [góra]


Granice będą zamknięte. Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce


Wracają kontrole na granicach. Rząd zdecydował o tymczasowym zakazie wjazdu cudzoziemiec do Polski. W kraju ogłoszono stan zagrożenia epidemiologicznego. 

– Od niedzieli 15 marca zamykamy na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszamy międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, ale transport cargo działa. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Ograniczenia na granicach mają obowiązywać od nocy z soboty na niedzielę przez 10 dni, z możliwością przedłużenia tego czasu. Zostaną wstrzymane również międzynarodowe połączenia lotnicze oraz kolejowe. Nie zostanie wstrzymany ruch towarowy

Ponadto ograniczona zostanie praca galerii handlowych. Otwarte będą w nich tylko sklepy spożywcze, drogerie, pralnie i apteki. Zamknięte zostają wszystkie bary, restauracje, puby i kasyna. Restauracje i punkty gastronomiczne mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos. 

10 komentarzy:

 1. A co z Polakami którzy np pracują w Schwedt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się nad tym zastanawiam. Mam nadzieję, że będziemy mogli jeździć normalnie. Przekonany się w poniedziałek.

   Usuń
 2. Wyjątkiem są osoby:

  z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim,
  kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co jeśli marynarze wracają z kontraktów? Czy mogą wlecieć do Polski?

  OdpowiedzUsuń
 4. przestrzeń powietrzna nie jest zamknięta , a przynajmniej na mapach lotniczych nie ma o tym wzmianki , w mediach co prawda czytałem o zamknięciu lotnisk pociągów ale dziwne bo busów i autobusów transportu cargo czyli towarów już nie ...

  OdpowiedzUsuń
 5. No a jak np pielegniarka pracuje w Schwedt i mieszka w Gryfinie, złapie wirusa w szpitalu i przemiesci go do kraju codziennie jeżdżąc? Gryfino zakażone.
  Paranoja!
  Pojebało rządzących.
  Albo zamknięte albo otwarte te granice Panie Morawiecki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta pielęgniarka będzie na pewno badana na granicy ( mierzenie temperatury) i podejrzewam że takie osoby pracujące w RFN będą odnotowane ,w każdym bądź razie ryzyko przeniesienia wirusa do Polski poprzez zamknięcie granic zmniejszy się do minimum

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy może mi ktoś wytłumaczyć czy jeśli miałem w ten weekend jechać do Holandii to czy będę mógł przekroczyć granicę w w/w miejscach czy są one tylko otwarte dla przepływu towarów ?

  OdpowiedzUsuń
 8. A co jeśli ludzie pracują w DE i zjeżdżają tylko w piątek do domu a w niedziele spowrotem tam jadą??

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam Panie i Panowie.
  Witamy w NoviCap Financial Service Provider.

  Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb.

  NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819

  O NOVICAP
  NoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty.

  Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki.

  Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.

  Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com || Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.