Reklama [góra]Jak Japończyk trafił do Odry Chojna? Wywiad z Toa Sugahara.


Toa Sugahara w ostatnich miesiącach grał w Hutniku Szczecin, pochodzący z Japonii piłkarz został wypożyczony do Odry Chojna. Zapraszamy do lektury wywiadu, który przeprowadził nasz dziennikarz Mateusz Szelążek.

Występowałeś w drużynach Ameryki Południowej i Azji. Jak znalazłeś się w Europie i w... Polsce?


Tak, mam pewne doświadczenie do grania w kilku krajach. Argentyna to także dobre doświadczenie w mojej karierze. Mogłem się tam wiele nauczyć i poznać wielu graczy. Byli tam zawodnicy z różnych krajów, np. z USA, Wenezueli i Urugwaju. Teraz mój najlepszy przyjaciel gra w drużynie w Primiera Nacional w Argentynie. Było bardzo dobre środowisko. I teraz mam dla nich wielki szacunek i wielkie dzięki. Ale moim marzeniem była gra w Europie. Pomyślałem więc, że muszę skorzystać z okazji. Kiedy miałem 19 lat przybyłem do Polski.


Twoim  ostatni klub w naszym kraju to Hutnik Szczecin. Dlaczego zostałeś wypożyczony do Odry Chojna?

Przyjechałem tu z Jakubem Pożyczką na pół sezonu od Hutnika Szczecin. Po pierwsze, dziękuję wszystkim za wsparcie. Dla pracowników Hutnika i pracowników Odry Chojny W ostatniej rundzie nie mogłem grać dużo na boisku. Ponieważ Hutnik miał trzech zagranicznych piłkarzy, sytuacja w lidzie była bardzo trudna. A w pierwszym tygodniu stycznia trener powiedział mi o tym transferze. On chce żebym zdobywał doświadczenie na boisku i ja też tego chcę. Dowiedziałem się, że Odra Chojna to zespół z ambicjami. Zawsze chcę grać z pasjonatami, więc pomyślałem, że to bardzo pozytywne i się zgodziłem.

Jak zostałeś przyjęty przez kolegów z Odry?

Trener, zawodnicy i personel mają wielkie ambicje dotyczące zwycięstwa i czuję to na każdym treningu i meczu testowym. Oczywiście musimy to kontynuować aż do zakończenia sezonu. Wszyscy są dla mnie bardzo otwarci i przyjaźni. Nie mówię po polsku, ale wszyscy pomagają mi jak potrafią. Dziękuję im za to. Mogę ich chętnie nauczyć japońskiego.

Gdy przeglądałem Twoje media społecznościowe, zauważyłem, że lubisz podróżować. Jakie miejsce chciałbyś odwiedzić w naszym regionie?

Poznawanie ludzi różnych ras, różnych religii, różnych krajów i regionów wzbogaci moje życie. Dlatego zawsze myślę, że rezygnując z kupowania jednego ciasta w supermarkecie, chcę wykorzystać swój czas i pieniądze na wizytę w innym miejscu, aby spotkać się z kimś, nawiązać kontakt z inną kulturą.
Polska jest bardzo piękna. Bardzo podoba mi się atmosfera tego kraju. Więc chcę dowiedzieć się więcej i chcę wiedzieć więcej. 
Będzie mi miło poznać kibiców Odry. Zrobimy co w naszej mocy, aby wygrywać. Liczymy na Waszą obecność i doping. Dzięki i wielki uścisk dla Odry Chojny.

Czytaj również:
Azjatycki transfer w regonie. Grał w klubie gdzie zaczynał Leo Messi i trafił do... Chojny

4 komentarze:

 1. a co polskich piłkarzy już niema trzeba jakąś małpę z japoni ściągać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten co to napisał niedawno zlazł z drzewa

   Usuń
 2. Zostać wypożyczonym do odry to dopiero upadek kariery

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ciekawe za ile go wypożyczyli? Pdra placi czy też Odrze jeszcze dopłacili byle by go wzìąc?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.