Kredyty konsolidacyjne dla firm i osób prywatnych


Już jedno zobowiązanie kredytowe może obciążyć budżet domowy lub firmowy. Często jednak kredytobiorcy decydują się na zaciągnięcie nawet kilku pożyczek, aby z ich pomocą móc spłacać poprzednie, czynić nowe inwestycje lub poprawiać standard życia. Stąd już o krok od tego, aby wpaść w spiralę długów i pogorszyć swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej. Rozwiązaniem pozostaje pożyczka konsolidacyjna, o którą z pomocą pośredników mogą ubiegać się osoby prywatne i przedsiębiorcy. 

Ze względu na to, że zaciąganie pożyczek i kupowanie na raty staje się coraz prostsze, obecnie dużo osób decyduje się na taką formę finansowania swoich zakupów. To rozwiązanie o wielu zaletach, ale na większą skalę może doprowadzić do wpadnięcia w spiralę długów. Problem dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale też firm, a jego rozwiązaniem stają się kredyty konsolidacyjne

Co daje konsolidacja zobowiązań firmowych? 

Banki mają w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne dla firm, które działają we wszystkich branżach. Wiele z nich przyznawanych jest nawet bez poręczycieli czy zabezpieczeń. Oczywiście wobec wnioskujących są stawiane konkretne wymogi co do minimalnych dochodów czy okresu prowadzenia działalności. Jednak, jeśli po złożeniu wniosku decyzja kredytowa będzie pozytywna, przedsiębiorstwo może odczuć ulgę wynikająca z zamiany kilku rat w jedną — wygodną do spłaty. Jest to możliwe, dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, który może wynieść nawet 10 lat. Szczególnie przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny dla przedsiębiorstw warto skorzystać z pomocy pośrednika Habza. Specjaliści mogą zgromadzić oferty odpowiadające Twoim oczekiwaniom i tym samym oszczędzić Twój czas. Przed podjęciem decyzji, którą propozycję wybrać zwróć uwagę na RRSO pożyczki, prowizję za udzielenie, ilość i rodzaj rat (równe lub malejące), a także wszelkie koszty dodatkowe. Czasem od wnioskodawców wymaga się zakupienia dodatkowych produktów bankowych, np. rachunku bieżącego czy karty kredytowej. 

Jak działa pożyczka konsolidacyjna dla osób prywatnych? 

Pożyczka konsolidacyjna dla osób prywatnych działa podobnie jak tak, udzielana firmom. Polega na zamienieniu kilku zobowiązań kredytowych w jedno, które jest wygodniejsze do regulowania. Konkretna kwota zostaje automatycznie przekazana na wskazane we wniosku rachunki w innych bankach, co pozwala uregulować zadłużenie. Spłaty pożyczki konsolidacyjnej regulowane są z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego klienta, bardzo często na podstawie ustanowionej spłaty automatycznej. 

Pożyczka konsolidacyjna może zostać przekazana na pokrycie należności wynikających z: 

  • kredytu samochodowego,
  • pożyczki gotówkowej na dowolny cel, 
  • hipoteki, 
  • limitu odnawialnego w rachunku, 
  • karty kredytowej. 
Bardzo często wnioskodawcy decydują się na ten produkt, chcąc pozbyć się jednego z najbardziej uciążliwych zobowiązań, a więc chwilówki. Jeżeli jednak sytuacja finansowa, w której się znalazłeś jest trudniejsza i bardziej skomplikowana (np. masz wysokie zadłużenie przeterminowane) to wyjście ze spirali długów będzie wymagało współpracy z pośrednikami. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza