Reklama [góra]


Które granice będą otwarte? Opublikowano wykaz otwartych przejść granicznych


Polska czasowo przywraca granice. Nie wszystkie przejścia graniczne będą otwarte. Kancelaria Premiera w piątek poinformowała, że opublikowany zostanie wykaz przejść granicznych, przez które będzie odbywał się ruch graniczny. Pozostałe granice zostaną zamknięte.

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną

Rozporządzenie określa między innymi odcinki granicy państwowej, na których kontrola graniczna osób zostaje przywrócona tymczasowo; przejścia graniczne, rodzaj ruchu dozwolonego przez te przejścia i czas ich otwarcia oraz zasięg terytorialny przejść granicznych czy okres, na który kontrola graniczna osób zostaje przywrócona tymczasowo. 

Znajduje się w nim również wykaz przejść granicznych, które będą otwarte. Publikujemy wykaz otwartych (całodobowo) przejść granicznych dla naszego regionu: 
 • Świecko-Frankfurt (osobowy i towarowy, zgodnie z parametrami drogi)
 • Kostrzyn n/Odrą - Kietrz (pieszy)
 • Krajnik Dolny - Schwedt (osobowy i towarowy, zgodnie z parametrami drogi)
 • Kołbaskowo – Pomellen (osobowy i towarowy)
W rozporządzeniu nie ma informacji o przejściach granicznych Osinów Dolny-Hohenwutzen, Gryfino-Mescherin oraz Rosówek-Rosow, a to oznacza, że te przejścia będą całkowicie zamknięte. 

Pełny wykaz można znaleźć na stronie internetowej www.dziennikustaw.gov.pl [kliknij i zobacz]

7 komentarzy:

 1. To trochę niepoważne... Jedne granice z Niemcami zamknięte a drugie otwarte? Jak zamykać to wszystko żeby więcej zarazy się do nas nie przedostało. Zamykaniem jednych granic a drugich nie to nic nie wskóramy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tępak!!!!

   Usuń
  2. Jeśli nie masz nic c mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie pisz i nie pokazuj swojego niskiego poziomu bo wstyd

   Usuń
 2. Czyli co? To wykaz przejść granicznych otwartych dla wszystkich, czy dla transportu międzynarodowego? Bez wyjaśnienia tego siejecie jeszcze większą dezinformację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy może mi ktoś wytłumaczyć czy jeśli miałem w ten weekend jechać do Holandii to czy będę mógł przekroczyć granicę w w/w miejscach czy są one tylko otwarte dla przepływu transportu ??

  OdpowiedzUsuń
 4. umiejętność czytania że zrozumieniem się kłania ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.