Nawet 5 tys. złotych mandatu za spotkanie się w miejscu publicznym. Msze święte tylko dla 5 osób.


Rząd zaostrza kwarantannę w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Podczas wtorkowej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki wspólnie z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim przedstawili kolejne ograniczenia, które zostają wprowadzone na terenie kraju. 


– Niezbędne są kolejne kroki, by ograniczyć poziom zakażeń w Polsce. Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się – mówił Mateusz Morawiecki 

Rząd wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się od 25 marca do 11 kwietnia. Wyjątkiem będą wyjścia do pracy. Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami takich jak np. wyjście do apteki.

Jeżeli grupa osób zbierze się w miejscu publicznym, może im grozić mandat nawet do 5 tysięcy złotych. Nowe ograniczenia obowiązują również w kościołach. Podczas konferencji prasowej poinformowano, że w świątyniach oprócz duchownych odprawiających obrzędy może być do pięciu osób. 

- Ponadto wprowadzono zakaz zgromadzeń. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny. – Wszystkie ograniczenia dotyczące galerii handlowych czy pubów obowiązują nadal – tłumaczył Morawiecki.

Wprowadzone zostaną również ograniczenia pasażerów w transporcie publicznym - ograniczenie kontaktów międzyludzkich jest niezbędne, by opanować epidemię - podkreślał minister Szumowski.
Redakcja

8 Komentarze

 1. Co już pieniędzy dla rządu na rozpustę brakuje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego msze w Chojnie odbywają się po kilka razy w ciągu dnia? Proszę księdza czy ksiedzu nie wystarczą mszę które odbywają się kilka razy w niedzielę. Na takie msze w tygodniu chodzą głównie osoby starsze, przecież te babcie powinny siedzieć tym bardziej w domu. Przecież wystarczy ogłosić na niedzielnej mszy że w związku z zaistniałą sytuacją mszę w tygodniu są odwołane. A tu ? Rano babcia idzie,po południu znowu idzie. Po co pytam po co? Przecież ksiądz babci nie uzdrowi. To są w szczególności ludzie najbardziej narażeni na wirus.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten wirus jest wymierzony szczególnie właśnie w osoby starsze ponieważ emeryci są za drodzy w utrzymaniu dla swojego państwa a że najczęściej mają już jakieś choroby współistniejące to najwięcej ich umiera. A że taka babcia wie co dla niej jest najlepsze to nie upilnujesz... Trzeba by było ubezwłasnowolnienia a to już długa droga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt nie zabroni osobie starszej pójść do Kościoła!!!!
  Apele do Księdza są nie na miejscu,a wydaje mi się że osoby starsze mają większą wiarę niż nie jeden młody człowiek i w Kościele znajdą u Boga pocieszenie pokrzepienia......Świat im tego nie da!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiara wiarą A rozsądne myślenie myśleniem..pomodlić się można do Boga w domu A umrzeć wszędzie

  OdpowiedzUsuń
 6. kodziarzu, zawsze tak było że msza jest rano i wieczorem w tygodniu i nikt nie chodzi 2 razy dziennie!!! bzdurzysz

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza