Niemieccy obywatele i sklepy ruszyli na pomoc kierowcom w korkach [foto]Mieszkańcy Schwedt organizują się w grupach na portalach społecznościowych i pomagają kierowcom, którzy stoją przez kilka godzin w korkach prowadzących do granicy w Krajniku Dolnym. 
- My również przekazaliśmy kierowcom ciężarówek naszego sąsiadującego kraju Polski drobiazg do jedzenia i picia. Spójność jest jednak najważniejsza w tej sytuacji - pisze Franizska, która umieściła zdjęcie bagażnika swojego auta wypełnionego różną żywnością. 

Do akcji przyłączają się niemieckie sklepy. Jak wynika z dyskusji na Facebooku, np. sklep REWE przekazał 150 butelek wody i mnóstwo bułek. Wodę, owoce i mnóstwo żywnościowych towarów przekazał również Kaufland. Wszystko jest rozwożone przez niemieckich obywateli dla kierowców, którzy czekają w korkach. 

- Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak złożyć trochę szacunku kierowcom ciężarówek? Moje dzieci już chciały rozdawać swoje żelki, ponieważ mamy to teraz dzień i noc tuż przed balkonem, naprawdę współczujemy im - pisze mieszkanka Schwedt o imieniu Sarah.

Do akcji przyłącza się coraz więcej mieszkańców. Na grupach wymieniają się między innymi informacjami, na których ulicach rozdane już zostały produkty i gdzie jeszcze potrzebna jest pomoc. 

- Chcę podziękować tym, którzy dbają o uwięzione dusze i dają im ciasto z kawą i inne rzeczy. Tak idzie solidarność i człowieczeństwo, kierowcy nie są winni tej sytuacji i nie mogą nic poradzić. Jesteście małymi bohaterami - napisał na grupie jeden z kierowców. 

To piękny wyraz solidarności. Co najważniejsze w komentarzach nie ma złości na ogromne korki i problemy, nikt nie krytykuje i nie obraża kierowców. Wszyscy mają świadomość, że to nie jest ich wina. fot. Grupa Schwedt Aktuell
Redakcja

9 Komentarze

 1. Mieszkańcy Schwedt jesteście niesamowici. Dziękujemy. Oby te trudności jak najszybciej się skończyły.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo Sąsiedzi ❤ Dziękujemy!
  P.S
  Pozdrawiam narzekajacych na "Tirowcow " Polaków, którzy dojeżdżają do pracy w Niemczech A szczególnie tych od "pomocy medycznej ".

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry myk na złapanie wirusa, łazić od samochodu do samochodu

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę nie wyrzucajcie smieci po drodze do Polski. Bądź na poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wystarczyło otworzyć przejście graniczne w Osinowie Dolnym i nie doszłoby do takiej sytuacji. Czy decydenci udają, że nie wiedzą, że codziennie z Polski do Niemiec dojeżdżają dziesiątki tysięcy pracowników?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. idźcie wszyscy na chorobowe (tak jak ja) to może coś w końcu któraś ze stron postanowi. Oczywiście nie neguje pomysłu polskiego rządu z zamknięcia granic. Gdyby Merkel myślała o swoich obywatelach już dawno zamkneła by kraj z (austria, francja, bel, hol) a gdyby to w polsce było 10 tys chorych a w de 250 to nie wjechali byśmy nawet rowerem do de ....

   Usuń
  2. Nie w każdej firmie da się iść na chorobowe. U Nas jest krótka piłka, kto idzie na L4 żegna się z pracą. Kilka osób wyleciało z firmy, a Ci którzy zostali koczują w Niemczech lub dojeżdżają.

   Usuń
Nowsza Starsza