Reklama [góra]Pacjentka z podejrzeniem koronwirusa w Chojnie. Specjalnym transportem trafiła do szpitala


Do mieszkanki Chojny miała zostać wezwana specjalna karetka. Kobieta miała objawy grypowe, została przetransportowana do szpitala w Szczecinie gdzie badana jest pod kątem zakażenia koronawirusem.

- W tamtym rejonie nie mieliśmy żadnego zlecenia systemowego. Było to zlecenie komercyjne. Nie mogę udzielić żadnych informacji — poinformowała nas Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Skontaktowaliśmy się z gryfińskim sanepidem, który potwierdził nasze informacje. Pracownicy PPIS lokalizują osoby, które miały kontakt z pacjentką.

- (...) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie otrzymał informację od lekarza w Chojnie o wystąpieniu objawów chorobowych u osoby, która wróciła z terenu Niemiec. Podjęto decyzję o przewiezieniu pacjentki do szpitala w Szczecinie — jest hospitalizowana, trwa diagnostyka. Rodzina pacjentki została objęta kwarantanną domową. Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują osoby, które miały kontakt z pacjentką — Katarzyna Gręda z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pacjentką jest starsza kobieta, która mieszkała w jednym z bloków w pobliżu centrum Chojny. Obecnie przebywa w szpitalu. 

- Informuję, że na chwilę obecną na oddziałach zakaźnych szpitala wojewódzkiego w Szczecinie przebywa pięciu nowych pacjentów, od których zostały poprane próbki i wysłane do przebadania. Wyników spodziewamy się dziś wieczorem. Ponadto stan zdrowia pacjenta zarażonego koronawirusem jest stabilny, natomiast u pacjentki stan zdrowia pogorszył się i wymaga intensywnej opieki medycznej. Pacjenci, którzy zostali przyjęci w piątek i sobotę mieli wyniki ujemne — informuje Mateusz Iżakowski z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.