Reklama [góra]


Polacy za granicą. Jak żyje się w mieście zagrożonym koronawirusem? [foto]


Kilka tysięcy przypadków zakażenia wirusem Convid-19 i setki zmarłych-tak wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii. Na wyspach, podobnie jak w całej Europie wprowadzone zostały ograniczenia. Rozmawiamy z mieszkańcami naszego regionu, którzy zostali za granicą. 


Naszym dziennikarzom udało się dotrzeć do mieszkańców z naszego regionu, którzy obecnie przebywają w okolicach miejscowości Stoke-on-Trent, gdzie jest ponad 1000 chorych. Jak informują  tamtejsze media, odnotowano zgony skutek koronowirus. 

Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu ceramicznego, stanowiąc centrum regionu. Według ostatnich danych  mieszka tam około 249 008 mieszkańców. Podobnie jak w Polsce władze apelują o pozostaniu w domach. 

Jak mówią nam czytelnicy można wyjść tylko na zakupy, do pracy czy w razie pilne potrzeby. Widać jednak, że ludzie stosują się do zaleceń, ponieważ ruch w mieście jest niewielki. Zamknięto między innymi szkoły, puby, restauracje i kawiarnie.

Zgodnie z wyprowadzonym prawem obywatele Polscy po powrocie do kraju będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę.1 komentarz:

  1. I to wszystko KOMUNISTYCZNA PROPAGANDA CHIŃSKA nam zaserwowała!!!

    Jarek patrz i się ucz co twoje działania mogą zrobić w przyszłości?!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.