Premier ogłosił stan epidemii w Polsce [video]Na terenie Polski został wprowadzony stan epidemii - ogłosił to podczas konferencji prasowej premier Matusz Morawiecki. 


W dalszym ciągu zamknięte zostaną szkoły, przedszkola i placówki oświatowe. Zaostrzone zostaną kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. 

- Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale potrzebna, żeby nie doszło do rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020 przerwa w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych ma potrwać od 9 do 14 kwietnia.

– Wprowadzamy również zarówno podwyższone kary, bardziej surowe kary – z 5 tys. zł na 30 tys. zł, ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował – poinformował szef rządu.

W Polsce obecnie jest ponad 400 osób zarażonych koronawirusem a blisko 900 osób jest hospitalizowanych. Pięć osób zmarło.
Redakcja

12 Komentarze

 1. Dlaczego kierowcy zawodowi którzy pracują daleko w głębi Niemiec nie musza mieć kwarantanny? Przyjadą na weekend do domu uzupełnić zapasy i zobaczyć się z rodziną, a następnie wyjadą i przyjadą za tydzień. Czy wiedzą, że są zdrowi??? Przyjeżdżają z kraju gdzie jest bardzo dużo zachorowań. Mogą zarazić swoich najbliższych i inne osoby!!! Mam świadomość że transport musi funkcjonować- leki, żywność i inne niezbędne rzeczy muszą być przewożone. W tak trudnej i ekstremalnej sytuacji trzeba podjąć decyzję- zostać w Niemczech i nie narażać mieszkańców Chojny lub odbyć kwarantannę i pozostać w Polsce. Jaki jest sens zamykania granic!!! My siedzimy w domach aby nie narażać siebie i innych, a do Polski przyjeżdżają osoby których nie obowiązuje kwarantanna!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z przedmówcą. Jesli kwarantanna to dla wszystkich. Ci co codziennie dojeżdżają do Niemiec do pracy i wracają też nie wiedzą czy są zdrowi bo mają w pracy kontakt z niemcami i dla nich też kwarantanna.

   Usuń
  2. Zgadzam się!

   Usuń
  3. A PINOKIO WCIĄŻ DALEJ KŁAMIE... CIEKAWE SKĄD "PISO-RUSKIE" WEZMĄ KASĘ NA TO WSZYSTKO BO RYDZYK JUŻ TRZĘSIE GACIAMI!!! I APELUJE DO "WYROBÓW MOHEROM PODOBNYCH" !!!!!!!!!!

   Usuń
 2. W związku ze stanem epidemii, proszę o poinformowanie Raweckiej i jej matołków, jakie są zasady, nakazy, zakazy, ograniczenia i zobowiazania osób objętych stanem epidemii!! Bo po ostatnich "wyskokach" wydaje się, że mało wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To poinformuj mądralo...

   Usuń
  2. Paweł jest z nią w stałym kontakcie, więc chiciałem by to on powiadomił. Mają takie same cudowne "pomysły".

   Usuń
 3. Wlewy dożylne witaminy C likwidują koronawirusa ale o tym się nie mówi bo wtedy z łatwością moglibyśmy go leczyć i wielcy Żydzi tego świata nie zarobiliby nic na szczepionce która już dawno na koronawirusa jest opracowana. Gdy już będzie można stwierdzić że wirusa opanowaliśmy i wrócimy do normalności zaproponują nam drogą szczepionkę na koronawirusa który każdy będzie musiał przyjąć a jesli ktoś tego nie zrobi to będzie zmuszany lecz w tym koktajlu który będą nam chcieli wszczepić pod skórę będzie albo micro chip który jak wiadomo będzie nami rządził bo wtedy wszystko o nas będzie wiadomo... Albo będzie to choroba czy rodzaj chorób ktore nas pomalu stopniowo będą zabijały...min. sprawią że kobiety staną się bezpłodne na niewyobrażalną skalę. A po co to wszystko? Żeby żądzic ludźmi na całym świecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lecz się! Najpierw idź do psychiatry! Im szybciej zrozumiesz, że to co proponujesz to czysty idiotyzm propagowany przez samoseańczego "doktora" tym mniej szkody wyrządzisz sobie i innym. Jego kanały na YT i strony internetowe zostały zablokowane, po to, aby ten szamanizm nie rozprzestrzeniał sie wśród naiwnych!!

   Usuń
  2. A co on takiego proponuje? Powiedz mi bo z tego co widzę to wyraził tylko swoje zdanie a witamina C nikogo jeszcze nie zabiła.I dlaczego ma się leczyć? Bo ma zdanie inne od twojego? XD

   Usuń
  3. Widzę, że tak samo jak on żyjesz w piwnicy i wierzysz szarlatanom, że wlewy wit. C to cud na wszystkie choroby! Totalna bzdura!

   Usuń
  4. Widzę że tak samo jak większość ludzi wierzysz w te brednie że koronawirus jest duzo bardziej groźniejszy od zwykłej grypy... Spójrz na statystyki ile osób zabija zwykła grypa a ile koronawirus...obejrzysz trochę tv i łykasz wszystko jak dziwk.

   Usuń
Nowsza Starsza