Reklama [góra]


Schwedt chce zamknąć przejście graniczne dla ciężarówek [video]


Przywrócenie kontroli na granicy w Krajniku Dolnym sparaliżowało Schwedt. Korki mają kilkanaście kilometrów. Władze niemieckiego miasta chcą zamknięcia granicy dla pojazdów ciężarowych. 


- Miasto Schwedt złożyło we wtorek wniosek do Brandenburgii o zamknięcie przejścia granicznego do Polski w mieście dla ruchu ciężarówek - poinformował Nord Kurier. 

Długie kolumny ciężarówek ciągną się przez całe miasto aż do rafinerii. Korek ma kilkanaście kilometrów. Duży kłopot z poruszaniem się autem mają mieszkańcy tego niemieckiego miasteczka. 

Granice Polski są zamknięte dla cudzoziemców ale nadal możliwy jest przepływ towarów. Kierowcy są jednak badani pod kątem objawów choroby, ponadto wszyscy podróżujący samochodami muszą wypełniać tzw. karty lokalizacyjne. 

Widok z kamery umieszczonej na teatrze w Schwedt.

Na stronie internetowej Straży Granicznej podane są informacje o sytuacji na graniach. Według pograniczników na przejazd w Krajniku Dolnym trzeba czekać około 1,5 godziny, według naszych czytelników czasami odstać trzeba nawet 6-7 godzin. Jeżeli w Schwedt zostanie zamknięty ruch pojazdów ciężarowych, kierowcy będą mogli przekroczyć granice najbliżej w Kołbaskowie lub Świecku. W artykule Druki dla kierowców i pasażerów, którzy przekraczają granice możecie znaleźć formularze dla kierowców i pasażerów, które można pobrać i wypełnić podczas przekraczania granicy. 

13 komentarzy:

 1. Co za idioci. Powinni zablokować tych ludzi co jeżdżą do pracy niepotrzebnie i tylko roznoszą wirusa ! Transport musi jechać !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A opłacisz za mnie rachunki kredyt i nakarmiszrodzine ?.

   Usuń
  2. Sam nie jeżdżę do pracy i jakoś żyje. Po to pracuje się w DE żeby zarabiać więcej.

   Usuń
 2. Dlaczego nie ma artykułu o pani burmistrz z pizzą na granicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo gazeta boi się podpaść

   Usuń
  2. Bo nigdy nie wiadomo co się pani burmistrz spodoba a co nie...

   Usuń
  3. Co to za sprawa z tą pizzą?

   Usuń
 3. Wszyscy cwaniaczki przecież wiadomo że nie od dziś że Zelando,Hermesy,DPD i inne firmy przygraniczne niemieckie to 60% załogi to Polacy którzy chcą pracować a w drugą strone Ilu mamy bogackich co sprzedają papierosy i inne produkty Niemcom trzeba znaleźć sposób żeby było dobrze i jednym i drugim.a Nie opluwanie rodaków nie każdy naklepal dzieci i siedzi za 500 zł trzeba zarabiać a nikt z uśmiechem na twarzy nie jedzie do Pracy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrze mówisz

   Usuń
  2. To problem Zalandów, DPD i innych firm w DE co nas to obchodzi ? Granica ma być szczelna a ludzi co pracują w DE najlepiej niech tam mieszkają.

   Jak ktoś podejmuje pracę za granicą za wyższą stawkę to na własne ryzyko, każdy chyba jest świadomy z czym wiąże się praca za granicą i że granice mogą być w każdej chwili zamknięte z różnych powodów np. politycznych, ekonomicznych czy militarnych.

   Usuń
  3. ..i wszedł doktor i powiedział-ale synu!!nie sikamy przez sen do łóżka...

   Usuń
 4. Czy ktoś z Państwa zna aktualną sytuację na przejściu? Straż graniczna podaje czas 10 godzin oczekiwania co w połączeniu z kilometrowym korkiem pokazywanym przez Google jest niedorzeczne. Jak jest naprawdę? Planuję jechać w piątek rano osobówką.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.