Sytuacja na granicy się unormowała. Miasto odkorkowane[foto]


W czwartek 19 marca sytuacja na przejściu graniczny w Krajniku Dolnym się unormowała, nie jest to jednak zasługa szybszej odprawy kierowców a wprowadzonego przez Schwedt zakazu wjazdu pojazdu ciężarowych o masie większej niż 7,5 tony. 


Jak udało nam się ustalić na podstawie niemieckich mediów, władze Schwedt nie uzyskały pozwolenia od rządu federalnego na wprowadzenie zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych do miasta, wynika z tego, że zrobiły to na własną odpowiedzialność. 

Przez kilkukilometrowe korki pojawiły się problemy z zaopatrywaniem miasta. Policjanci musieli eskortować ciężarówki z towarem przeznaczonym dla sklepów. 

Zakaz dla ciężarówek miał obowiązywać od środy 18 marca od godziny 18:00. Policjanci już wczoraj zaczęli przekierowywać pojazdy ciężarowe na przejście w Kołbaskowie. Korek do przejścia w Krajniku Dolnym miał około 30 kilometrów długości.

Do Schwedt skierowano dodatkowe siły policyjne i wprowadzono nowe zasady przejazdu. Piszemy o tym w artykule Ciężarówki mogą przejechać przez przejście graniczne w Schwedt ale...


O tym jak bardzo zmienił się ruch w Schwedt świadczy zdjęcie z kamery umieszczonej na teatrze UBS z widokiem na główną drogę przez miasto. Fotografia z lewej pokazuje sytuację ze środy a zdjęcie z prawej zostało wykonane dzień później około godziny 11:20. 
Redakcja

3 Komentarze

  1. Ja jakoś niewidzę żeby był zakaz....przez Krajnik pędzą dalej samochody ciężarowe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co wy za głupoty piszecie ! Ciężarówki jadą be problemu. Nawet są na zdjęciu które wstawiliscie. Jest po prostu dużo szybsza odprawa bo nie wszyscy wypełniają kartę pobytu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Żetelne wiadomości że aż żal

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza