Reklama [góra]


Szpital przy Arkońskiej przekształcany w szpital zakaźny


Pacjenci z intensywnej terapii są w trakcie przenoszenia do innych szpitali na terenie Szczecina. Pacjenci z części reorganizowanych oddziałów (chorób wewnętrznych i diabetologii, intensywnej terapii, okulistyki, reumatologii) są przenoszeni do innych budynków na terenie szpitala wojewódzkiego. Pacjenci, których stan na to pozwala, są wypisywani do domu.

Do poniedziałku dzięki temu zostaną przygotowane dodatkowe łóżka w osobnych blokach, dedykowane jedynie pacjentom, którzy mogą w kolejnych dniach trafić do szpitala z koronawirusem. Łącznie do ich hospitalizacji przygotowanych zostanie 250 łóżek. W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, liczba łóżek może zostać zwiększona, a kolejne oddziały – przenoszone. 

W czwartek 12 marca pierwsze testy wykonywane w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie dały pozytywny wynik u jednej z hospitalizowanych osób – pacjentka (z pow. polickiego) jest w średnim wieku, razem z mężem przebywała we Włoszech. Pacjentka jest w dobrym stanie. Mąż pozostaje w kwarantannie domowej. Łącznie w szpitalu pozostaje 3 pacjentów z koronawirusem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.