To były polityczne "obiecanki cacanki? MSWiA nie przejmie szpitala w Dębnie


Sprawdził się czarny scenariusz dotyczący przyszłości Szpitala Powiatowego im. Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie. Szczeciński szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nie przejmie placówki.Pismo w tej sprawie zostało wystosowane do Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry oraz Burmistrza Gminy Dębno Grzegorz Kulbickiego. 

- Informujemy z przykrością, że pomimo wcześniejszych ustaleń, listu intencyjnego, ustaleń zawartych w protokole i zgody wspólników (powiatu i gminy) na wszystkie późniejsze zmiany proponowane przez MSWiA - nie dojdzie do przejęcia Szpitala w Dębnie — informują urzędnicy. 

Polityczne "obiecanki cacanki"

Temat przejęcia szpitala w Dębnie i w Gryfinie pojawił się tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. W lipcu podpisany został list intencyjny z władzami powiatu gryfińskiego i myśliborskiego. W spotkaniach brali udział politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy mówili o korzyściach przejęcia placówek i zwiększenia dostępności specjalistów. 

- Mamy plan, jak zagospodarować szpital w Dębnie — mówił
 w sierpniu dyrektor szpitala MSWiA w Szczecinie Paweł Bakun. 

Sprawę dodatkowo nagłaśniały prorządowe media. Już wtedy pojawiały się komentarze mówiące wprost, że są to tylko przedwyborcze mydlenie oczu. Po jesiennych wyborach  parlamentarnych temat przejęcia szpitali ucichł. Dodatkowo z pisma przesłanego przez dyrektora szpitala MSWiA wynika, że Narodowy Fundusz Zdrowia placówce w Dębnie nie wróży dobrej przyszłości... 
Redakcja

3 Komentarze

 1. szczecin nie chce takiego burdelu jaki panuje w szpitalu w debnie .Pracownicy bez kwalifikacji robia badania lekarze lecza psychotropami ,po co komu taki szpital nie dbaliscie o renome szpitala to banka pekla.szczecin nie moze sobie pozwolic na taki personel medyczny jaki ma szpital w debnie nieroby ,brak kontroli ze strony zarzadzajacych i niewiedza doprowadzilo do tego ,ze zamkna ta umieralnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dębno, zapyziała dziura, wioska z aspiracjami wielkomiejskimi. Pamiętam gdy opowiadala mi o tej dziurze babcia, gdy bylo to miasto powiatowe. Na sile wozili tam ludzi, nie mogli pojechac do Szczecina, bo nikt by ich tam nie przyjął. Wszystko trzeba było zalatwiac w Debnie. Od meldunku po narodzimy dziecka. I wszyscy pamietają tamten okres jak zsyłkę na zadupie. A dziura obrosla w piórka myśląc, że jest razem w szeregu z dużymi miastami. Zapuścili szpital, olali temat i pacjentów. A teraz liczą, że dostaną kasę od państwa na ratowanie trupa!!!!! Kur$$@a, na ten kurw%#$ek to powinni płacić poprzedni i obecni dyrektorzy do spólki z wlaścicielami(burmistrzami, starostami i uj wie kto tam tym zarzadzał) po równo!!! Zająć i majątki i niech płacą!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi o Dębno, tu chodzi o dostęp do powszechnej służby zdrowia na którą płacimy duże pieniądze. Szpital jest potrzebny (jeśli go nie będzie to od Słubic po Gryfino nie będzie ginekologii, porodówki, dziecięcego itd.). Problem tkwił głównie w tym że nikt w powiecie nie miał pojęcia jak zarządzać tą jednostką, natomiast do obsadzania stanowisk politycy PO i PiS byli pierwsi. BTW obecny prezes nie ma pojęcia o służbie zdrowia, natomiast czynnie wspiera kampanie DUDA 2020 :(

   Usuń
Nowsza Starsza