Trzcińsko-Zdrój objęte kwarantanną? Rząd przejmie Twoje pieniądze? Uwaga na #fakenewsSytuację z koronawirusem i nieuzasadnioną panikę w trakcie pandemii próbują wykorzystać oszuści. Służby apelują o rozsądek i rozwagę. Nie powielajmy również kłamstw. Po prostu trzeba uważać na tzw. Fake News. "Trzcińsko Zdrój objęte kwarantanną", "Już trzy osoby nie żyją" - takie nagłówki można było spotkać na portalach społecznościowych. Link odsyłał do artykułu gdzie trzeba było się zalogować, to prawdopodobnie próba wyłudzenia naszych danych a nawet przejęcia konta w portalu społecznościowym. 

To jednak nie wszystko. Za pomocą komunikatorów internetowych ludzie przekazują sobie nieprawdziwe informację, które dodatkowo nakręcają panikę. Była już mowa o zamykaniu miast czy wyprowadzeniu wojska na ulice. Powtarzamy, te informacje nie są prawdziwe. 

Uważać trzeba również na SMSy, które wysyłają oszuści. Większość z nich to próba przejęcia danych do konta bankowych lub przelewów internetowych. Nie klikajmy w żadne linki i hiperłącza znajdujące się w wiadomościach SMS. 

Również my, dziennikarze i reporterzy chojna24.pl przygotowując dla Was wszelkie informację na temat koronawirusa, bazujemy na informacjach rządowych. Jesteśmy również w kontakcie z odpowiednimi służbami. Wiele informacji otrzymujemy od Was, każdą bardzo dokładnie weryfikujemy w kilku źródłach. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza