Tycjan Kozdra i Kamil Pitura wrócili z medalami z Mistrzostw Świata [foto]W dniach 24 – 27 lutego 2020 roku na hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata - VIRTUS 2020 World Indoor Athletics. W polskiej reprezentacji znalazło się dwóch mieszkańców naszego regionu. 


W zawodach uczestniczyły reprezentacje Hiszpanii, Francji, Norwegii, Ukrainy, Portugalii, Hong Kongu, Turcji oraz Polski. 

W skład polskiej reprezentacji wchodziło 16 zawodników będących członkami lekkoatletycznej kadry narodowej Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni- Razem”. Wśród nich znaleźli się uczniowie – zawodnicy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie Kamil Pitura oraz Tycjan Kozdra (od niedawna absolwent szkoły). 

Tycjan Kozdra zdobył pierwsze miejsce w skoku wzwyż oraz trzecie miejsce w skoku w dal. Kamil Pitura wraz z kolegami wywalczył trzecie miejsce w biegu sztafetowym 4x400m. Medale te, obok innych zdobytych przez pozostałych zawodników, miały wpływ na to, że polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła trzecie miejsce. 

Podczas tej imprezy padły trzy rekordy świata. W biegu na 1500 metrów nowy rekord ustanowiła Barbara Bieganowska, natomiast Karolina Kucharczyk ustanowiła nowe rekordy w skoku w dal oraz w biegu 60 metrów przez płotki. Obie te zawodniczki były uczestniczkami Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie oraz w Rio. Mają bardzo realne szanse na to, aby zakwalifikować się na tegoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Natomiast dla Tycjana oraz Kamila najważniejszymi startami w tym roku (pomijając oczywiście minione mistrzostwa świata) będą mistrzostwa polski Sprawni-Razem oraz z dużym, choć jeszcze nie przesądzonym prawdopodobieństwem, udział w Mistrzostwach Europy organizowanych przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, które odbędą się w czerwcu w Bydgoszczy.Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza