Zmiany na granicy. Będą zwolnienia z wypełniania karty lokalizacyjnej


Osoby wjeżdżające do Polski zwolnione z obowiązkowej kwarantanny nie muszą już wypełniać karty lokalizacyjnej w trakcie kontroli na granicy. Dotyczy to m.in. osób przekraczających granicę w ramach wykonywania czynności zawodowych w państwie sąsiadującym przez osobę wykonującą czynności zawodowe w tym państwie, w tym będącą kierowcą obsługującym pojazd samochodowy w transporcie drogowym.

Zmiana zostaje wprowadzona na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

- To odpowiedź na apele branży transportowej — powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W pozostałych przypadkach, osoby przekraczające granicę powinny wypełnić karty lokalizacyjne. Zebrane w ten sposób dane będą służyły m.in. służbom sanitarnym do kontaktu z osobami odbywającymi kwarantannę.
Redakcja

2 Komentarze

  1. to i tak nie rozladuje korkow na granicach

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój sąsiad wróci po 3 tygodniach pracy w Niemczech i nie będzie wypełniał karty lokalizacyjnej ani nie będzie miał kwarantanny to jaki sens wyłapywania potencjalnych zagrożonych przecież on będzie normalnie funkcjonował tu w Polsce przez tydzień i być może zarażał rodzinę i innych, których spotka na swojej drodze. Masakra

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza