Reklama [góra]


22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi


22 kwietnia 1970 roku w USA po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi. W Polsce obchody organizowane są od 30 lat. Wydarzenia związane z tym dniem organizowały szkoły i przedszkola. w Tym roku z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, dzieci, uczniowie i nauczyciele nie mogą np. brać udział w corocznym "sprzątaniu świata".Pomimo tego zachęcamy wszystkich do aktywnego włączania się w świętowanie Dnia naszej planety, czy wirtualnie poprzez pogłębianie swojej wiedzy, czy może bardziej tradycyjnie na przykład pozbieranie śmieci jak wybierzemy się na spacer. Każdy z nas ma wpływ na środowisko w którym żyje, a każdy gest ma znaczenie, choćby najmniejszy.

Klub Gaja również podpowiada jak można włączyć się w obchody: "Każdy z nas w Dzień Ziemi robiąc nawet małą rzecz, może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety - Kupujcie mniej i nie marnujcie żywności. Wybierajcie produkty lokalne. Ograniczcie spożycie mięsa lub przejdźcie na wegetarianizm/weganizm. Oszczędzajcie wodę. Ograniczcie zużycie plastiku. Wybierajcie transport publiczny czy rower zamiast samochodu ... i bądźmy mili dla siebie nawzajem".

Natomiast Ministerstwo Klimatu zaprasza do udziału w warsztatach on-line, które będą dostępne na żywo (22 kwietnia o godz. 11:40) na stronie www.dzienziemiwmk.pl za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów.

2 komentarze:

  1. Już nie dużo czasu nam zostało! A orkiestra dalej gra!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teraz przynajmniej NASZA PLANETA sobie pooddycha! Nikt po bardziej ogarniętych małpach płakać nie będzie!

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.