Reklama [góra]


Częściowe "odmrażanie gospodarki" już od przyszłego tygodnia?


Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział częściowe "odmrażanie gospodarki". Szczegóły mamy poznać jeszcze przed końcem tygodnia. Przed świętami rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących restrykcji w związku z pandemią koronawiursa w Polsce. Dodatkowo od czwartku 16 kwietnia obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej

Część obostrzeń ma zostać zlikwidowana lub złagodzona w najbliższych dniach. Niewykluczone, że w pierwszej kolejności swoje usługi będą mogły wznowić zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. Nieoficjalnie mówi się również o zwiększeniu liczby klientów w sklepach i punktach handlowych.  Zniesiony być może zostanie zakaz wstępu do lasów i parków. 

Na podstawie rekomendacji ministra zdrowia zapadną w tej sprawie szczegółowe decyzje. Wicepremier podkreślał, że intencją rządu jest nie tylko odmrażanie gospodarki, ale też "odmrażanie codziennego życia". Wskazał jednak, że ważne jest zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa.

1 komentarz:

  1. Robi się z nas takich debili że szok. Myślę że państwo chciało sprawdzić swoich obywateli czy w razie czegokolwiek na przyszłość będą posłuszni,skoro się przekonali że będą posłuszni bo nie było żadnych większych demonstracji (czemu się bardzo dziwię) to w przyszłości mogą jeszcze bardziej nas zniewolić, np pod pozorem przymusowej szczepionki na covida-kto się nie zaszczepi tym gównem to nie będzie mógł normalnie funkcjonować-wychodzić z domu, robić zakupów, temu nie będą przelewane pieniądze na konto, albo nie będzie mógł ich wypłacić,zero podróży czy wyjazdów do innych krajów ... To tylko kilka przykładów z wielu jakie nas mogą dotyczyć. Smutne i straszne.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.